60 Bin Öğretmen Ataması branş dağılımı 2023, ne zaman?

60 Bin Öğretmen Ataması branş dağılımı 2023, ne zaman?
Yayınlama: 24.09.2023

60 Bin Öğretmen Ataması branş dağılımı 2023, 60 Bin Öğretmen Ataması ne zaman? 60 Bin Öğretmen Ataması Twitter? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, öğretmen atamasına dair müjdeli haberi verdi. Tekin, açıklamasında şunları söyledi: Benim arzum, isteğim şuydu. Bütçe kanunu geçmeden rakamlar belli olursa atama sürecini başlatırız. 3 ay içerisinde yeni eğitim yılı başlarken arkadaşlarımızı başlatırız diye düşünmüştüm bunu da açıklamıştım. “Ben bakan olarak mümkün olan en fazla sayıda ve mümkün olan en kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı ailesine dahil etmeyi arzuluyorum. Hangi branştan kaç atama yapacaksınız sorusuna gelirsek. Her yıl Ekim ayı itibariyle hangi branştan kaç tane öğretmen eksiğimizin olduğu belli olmuş olur.

Atanacak öğretmen sayısı hakkında da bilgi veren Bakan Tekin, şöyle devam etti:Şu andaki rakamlar 60 binin üzerinde. Şu anda bu rakam en son norm hesaplamasına göre yapılmış rakamlar. Bizim ihtiyacımız, eksiğimiz 60 bin civarında. Hazine ve Maliye Bakanlığımızla bunun hesabını yaparız.”

Şuan için branş dağılımı paylaşılmadı, 2023 ataması için 60 bin öğretmen hangi branşlara dağılacağı netleşince buradan duyuracağız.

Eskişehir Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için 60 Bin Öğretmen Ataması branş dağılımı 2023, 60 Bin Öğretmen Ataması ne zaman? 60 Bin Öğretmen Ataması Twitter? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.