Ahmet Yesevi İşitme Engelliler Ortaokulu Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi

Ahmet Yesevi İşitme Engelliler Ortaokulu Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi
Yayınlama: 22.05.2024

AHMET YESEVİ İŞİTME ENGELLİLER ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN TİYATRO GÖSTESİSİ


10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Ahmet Yesevi İşitme Engeliler Ortaokulu bünyesinde kururlan “KONUŞAN ELLER DUYAN YÜREKLER” Tiyatro topluluğu kendi okulları dışında ilk defa başka bir okulda gösteriye çıktılar.


Beyhan- Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesinde, sahnelenen gösteride Tepebaşı Kaymakamı Sadettin YÜCEL ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet FAİDECİ ile birlikte şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlere sergilenen gösteri büyük beğeni topladı.


Tamamı İşitme Engelli olan öğrencilerin Kahramanlık, Kurtuluş Mücadelesi ve Atatürk temalı Çanakkale Savaşını da içine alan Tiyatro Kulübü çalışmaları okulun öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi.


Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet FAİDECİ, tüm yıl boyunca okulun çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, Engellilere yönelik farkındalık haftasında öğrencilerin neler başarabildiklerini ortaya koyduklarını söyledi.

Ayrıca her türlü çalışmada milli eğitim olarak destek sağladıklarını belirterek öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti..

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.