Ali Poyraz Gürson Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Ali Poyraz Gürson Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?
Yayınlama: 13.01.2024

Ali Poyraz Gürson Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır. Bu sorular bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Bizlerde sizin için araştırdık;

Ali Poyraz Gürson, İzmir Karşıyaka’da başladığı ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, 1984 yılında Kara Harp Okulu/ANKARA’ya katılmış ve 1988 yılında başarıyla mezun olmuştur. Eğitim hayatına İzmir’de başlayan Gürson, askeri disiplinle harmanladığı Kara Harp Okulu deneyiminin ardından Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden biri olma yolunda ilerlemiştir. İkinci lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik/İSTANBUL Bölümü’nde tamamlayan Gürson, daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını İSTANBUL (MA) Balkanlar, Ortadoğu ve Asya gelişmeleri üzerine 1999 yılında başarıyla tamamlamıştır. Doktorasını ise Ege Üniversitesi İZMİR’de 2004 yılında tamamlamıştır.

İzmir Karşıyaka’da başladığı eğitim hayatını, Kara Harp Okulu’nda kazandığı askeri disiplinle birleştiren Gürson, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iletişim alanındaki önemli görevlerine yönlendirilmiştir. TSK’dan ayrıldıktan sonra kendi isteğiyle, Atılım Üniversitesi ve ardından Okan Üniversitesi’nde öğretim üyeliği ve yöneticilik gibi önemli pozisyonlarda görev yapmıştır. Akademik ve askeri geçmişini incelediğimizde, iletişimde derin bilgi birikimi ve uzmanlığıyla Türkiye’nin saygın akademisyenlerinden biri olduğunu görmekteyiz.

Türkiye’nin yetiştirdiği başarılı isimlerden biri olan Ali Poyraz Gürson, akademik kariyerinde elde ettiği başarılar ve uzmanlık alanlarıyla dikkat çekmektedir. İlk adımlarını İzmir Karşıyaka’da atan Gürson, 1988 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra askeri kariyerine başlamıştır. Akademik hedeflerine ulaşmak adına Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde ikinci lisans eğitimini tamamlayan Gürson, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını yaparak akademik dünyaya adım atmıştır. Doktorasını Ege Üniversitesi’nde tamamlayan Gürson, 2015 yılında Üniversiteler Arası Kurul tarafından Siyasal Hayat ve Kurumlar alanında doçentlik unvanını almış ve 2020 yılında KOÜ Senato kararı ile profesörlüğe yükseltilmiştir.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Ali Poyraz Gürson Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.