Bilecik’te Depreme dayanıklı zeminler atıldı, Bilecik Deprem Bögesi mi, geçmişi?

Bilecik’te Depreme dayanıklı zeminler atıldı, Bilecik Deprem Bögesi mi, geçmişi?
Yayınlama: 31.01.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Bilecik’te Depreme dayanıklı zeminler atıldı;

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde inşaatına başlanılan belediye binasının zemininde depreme dayanıklı zemin güçlendirme çalışması yapılıyor. Osmaneli’nde inşaatına başlanılan belediye binasının çalışmaları hızla devam ediyor. Depreme dayanıklı bir inşaat için zemin güçlendirme çalışması unutulmadı. Gece gündüz devam eden inşaatta zemin güçlendirme çalışmalarının ardından demir döşeme işlemlerinin yapılacağı belirtildi. Belediye binasının inşaatını yakından takip eden Belediye Başkanı Münür Şahin, “Depreme dayanıklı yeni bir belediye binamız olacak. Yakından çalışmalarını takip ediyorum. En kısa sürede tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bilecik Deprem Bögesi mi?

Bilecik ili deprem risk haritası sayısallaştırma metodu ile bulunmuştur. Bulunan sonuçlara göre Bilecik ilinin kuzey bölgesi Kuzey Anadolu fay hattı nedeniyle riskli bölgededir. Bilecik ili merkezi 1.derece deprem kuşağı bölgesinde yer almasına rağmen il genelinde son yüzyılda hasaryapıcı deprem meydana gelmemiştir. Ancak tarihsel dönemde 1897 yılında Bilecik, Osmaneli’nde V şiddetindeve 1862 yılında Bilecik Söğüt’te VI şiddetinde depremler meydana geldiği bilinmektedir.

Bilecik Deprem geçmişi?

En son Gemlik’te meydana gelen 5.1’lik deprem Bilecik’te de hissedildi. Saat 10:42’de gerçekleşen depremin merkez üssü Bursa’nın Gemlik ilçesi olarak kaydedilirken depremin büyüklüğü 5.1 olarak kayıtlara geçti. Deprem Bilecik’te de hissedilirken, herhangi bir can kaybı ve yaralanan olmadığı öğrenildi.

24 Ağustos 2014 PazarMw=4.8, ML=5.1 AĞLASUN-BURDUR DEPREMİ
25 Temmuz 2011 PazartesiML=5.2 MARMARA DENİZİ DEPREMİ
11 Temmuz 2011 PazartesiML=4.7 BİLECİK DEPREMİ
23 Haziran 2011 PerşembeML=5.4 İÇME-ELAZIĞ DEPREMİ
19 Mayıs 2011 PerşembeML=5.9 SİMAV-KÜTAHYA DEPREMİ

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.