Binance mesaj geldi ne yapmalıyım? Binance mesaj dolandırıcılığı? cnr bozkurt mesaj geldi, nedir? kimdir?

Binance mesaj geldi ne yapmalıyım? Binance mesaj dolandırıcılığı? cnr bozkurt mesaj geldi, nedir? kimdir?
Yayınlama: 28.11.2023

Binance mesaj geldi ne yapmalıyım? Binance mesaj dolandırıcılığı? cnr bozkurt mesaj geldi, nedir? kimdir? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Bu başlık ile gelen mesajlara dikkat edin. Dolandırıcılar SMS atmaya devam ediyor. Binance adını kullanan dolandırıcılar arttı, Binance TR gönderici adı ile gelen mesajlarda Mersis numarası yer alır. Bu, mesajın gerçek olduğunun bir göstergesidir. Gelen bir mesajın kaynağının her zaman birden fazla kez kontrol edilmesi önemli. ‘Binance TR’ adıyla gönderilen ancak şüpheli görünen mesajları, Binance TR destek ekibi ile iletişime geçerek doğrulayabilirsiniz. “Binance TR” adıyla size iletilen SMS’de yer alan metinde yazım hatalarının bulunması veya anlatım dilinin her zaman aldığınız mesajlardan farklı olması, o mesajın şüpheli olduğunun önemli bir göstergesi. Dolandırıcılık mesajlarında genelde hesabınızla ilgili bir sorun var gibi ifadeler kullanılır ve sizden şifreler gibi önemli bilgiler istenir ya da size para iadesi yapılacağı belirtilir. Sizden hiçbir zaman kısa mesajla şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi istemeyiz.

Gönderilen sahte SMS’de bulunan tuzağa düşmemek için kullanıcıların dikkate alması gereken birkaç önemli nokta var. Binance TR, kullanıcılarını korumak ve kötü niyetli kişilerle mücadele etmek için resmi makamlarla yakın temas halinde çalışıyor. MASAK denetimine tabi ve yükümlülüklerini yerine getiren bir platform olarak aynı zamanda sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerine karşı kullanıcıların varlıklarını nasıl koruyabileceklerine dair uyarılarda bulunuyor.

SMS Dolandırıcılığında Alıcının telefonunda görünen ad veya telefon numarası başta olmak üzere gönderen kimliklerini değiştirerek metin mesajını “Binance TR” gibi güvenilir bir kaynaktan geliyormuş gibi gösteren saldırganlar, kullanıcılardan mesajdaki talimatlara uymalarını istiyorlar. Talimatlar çoğunlukla kullanıcıları bir bağlantıya tıklamaya yönlendiriyor. Kötü amaçlı yazılım içeren bağlantı adresi ise esasında kullanıcının tek bir tıklama hamlesi ile bilgilerini ele geçirmek üzere tasarlanmış bir tuzak.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Binance mesaj geldi ne yapmalıyım? Binance mesaj dolandırıcılığı? cnr bozkurt mesaj geldi, nedir? kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

SMS nasıl şikayet edilir?

Ticaret Bakanlığı, istenmeyen SMS, e-posta ve sesli aramalara karşı çalışmalarını artırdı. Ticari Elektronik İleti Sistemi’ni uygulamaya koydu. Tüketiciler tiss.gtb.gov.tr adresinden e-Devlet şifresiyle şikayette bulunabilecek. Tüketiciler şikayet başvurularını cumhuriyet savcılıkları aracılığıyla da yapabilecek

Kaynak : Polis Haberleri Forum Sitesi : https://polis365.com/2023/11/28/cnr-bozkurt-kimdir-kargo-sms-binance-cnr-bozkurt-mesaj-geldi-dolandiricilik/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.