Bülent Kerimoğlu kimdir nerelidir? Bülent Kerimoğlu eşi kimdir? Bülent Kerimoğlu’nun babası

Bülent Kerimoğlu kimdir nerelidir? Bülent Kerimoğlu eşi kimdir? Bülent Kerimoğlu’nun babası
Yayınlama: 06.12.2023

Bülent Kerimoğlu kimdir nerelidir? Bülent Kerimoğlu eşi kimdir? Bülent Kerimoğlu’nun babası Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır. Bu sorular bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Bizlerde sizin için araştırdık;

1970 yılında Ardahan’da doğan, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan birey, 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden “tıp doktoru” olarak mezun oldu. İhtisasını 1992-1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde gerçekleştiren kişi, asistanlık döneminde İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediyatrik Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde “research fellow” olarak görev aldı. Askerlik görevini 1999 yılında Diyarbakır’da yedek subay olarak tamamladıktan sonra, kamu ve özel sektörde uzman hekim olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Birçok saygın akademik tıp dergisinde yayınlanmış bilimsel makale ve araştırmalara imza atan birey, Cumhuriyet Gazetesi, Kemalyeri Dergisi ve çeşitli kültür, sanat, siyaset dergilerinde Yakın Cumhuriyet Tarihi, Çevre, Sağlık ve Yerel Yönetim konularında yazılar kaleme almaktadır.

Siyasi arenada 2009 yılında Esenyurt Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkan adayı olarak görev alan, 2010-2011 yıllarında CHP İstanbul İl Sekreteri olan kişi, 2011 genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı olmuştur. 2014 yılından itibaren Bakırköy belediye başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı tarihten itibaren Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Parlamentosu’nda (Strasbourg, Fransa) CHP ve Türkiye Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Koruma Derneği, Türk Tabipler Birliği, Lozan Mübadilleri Vakfı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyelikleri bulunmaktadır.

28.11.2019 tarihinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Celal Kerimoğlu’nun cenazesi doğduğu topraklara getirilerek defnedildi. Ardahan’ın Damal ilçesine getirilen cenaze, Cem evinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Törene, CHP Grup Başkan vekili Engin Altay, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, CHP Ardahan il Başkanı Yalçın Taştan ile birlikte yakınları katıldı. Kerimoğlu memleketinde toprağa verildi.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Bülent Kerimoğlu kimdir nerelidir? Bülent Kerimoğlu eşi kimdir? Bülent Kerimoğlu’nun babası sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.