Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun kimdir, kaç yaşında? Mesut Coşkun öldürüldü mü? İntihar mı, cinayet mi?

Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun kimdir, kaç yaşında? Mesut Coşkun öldürüldü mü? İntihar mı, cinayet mi?
Yayınlama: 05.02.2024

Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun kimdir, kaç yaşındaydı? Mesut Coşkun öldürüldü mü? İntihar mı, cinayet mi? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır. Bu sorular bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Bizlerde sizin için araştırdık;

Mesut Coşkun, 1993 yılında Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi Kırıkkale’de tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. 2018 yılında T.C İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, 107. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine adım attı.

Kaymakamlık kariyerine Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı olarak başlayan Coşkun, sırasıyla Ağrı-Doğubayazıt ve Trabzon-Beşikdüzü ilçelerinde kaymakam refikliği stajı yaptı. Afyonkarahisar-Dazkırı ve Burdur-Karamanlı ilçelerinde kaymakam vekilliği stajı gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 107. Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı derecesi ile tamamlayarak görevine devam etti.

Mesut Coşkun, sırasıyla Kastamonu-İhsangazi ve Artvin-Kemalpaşa ilçelerinde Kaymakam olarak görev aldıktan sonra, 23 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ekinözü Kaymakamlığı’na atanmıştı. Ancak, 7 Eylül 2023 tarihinde ilçedeki görevine başladıktan bir süre sonra evinde silahla kafasından vurulmuş halde bulundu. İddialara göre, Kaymakam Coşkun’un sabah makama gitmek üzere evine gelen şoförü, Coşkun’a ulaşamayınca durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Silahla Kafasından Vurulmuş Halde Bulundu. Polis ekipleri, konuta girdiklerinde Mesut Coşkun’u silahla kafasından vurulmuş halde buldu. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Coşkun’un yaşamını yitirdiği tespit edildi. Öğrenilen bilgilere göre, kaymakamın bekar ve Kırıkkaleli olduğu ortaya çıktı. Coşkun’un geride, bir önceki görev yaptığı Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde çekilen görüntüleri kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayla ilgili bir açıklama yaparak, “Bugün Ekinözü Kaymakamımız Mesut Coşkun maalesef evinde hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır. Hayatını kaybeden Kaymakamımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Bugün Ekinözü Kaymakamımız Mesut Coşkun maalesef evinde hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır. Hayatını kaybeden Kaymakamımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Kaymakam Mesut Coşkun’un nasıl öldüğü henüz bilinmiyor. Polis, kaymakamın nasıl öldüğünü belirlemek için inceleme başlattı.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun kimdir, kaç yaşındaydı? Mesut Coşkun öldürüldü mü? İntihar mı, cinayet mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.