Eskişehir Caddelerini Otoparka Çevirdiler

Eskişehir Caddelerini Otoparka Çevirdiler
Yayınlama: 04.01.2024

 

Eskişehir caddelerini otoparka çevirdiler!

Caddelerimizi özellikle de İstasyon caddesini  adeta otopark gibi kullanan sürücüler hem trafik sıkışıklığına sebebiyet veriyor hem de yaya geçişini zorlaştırıyor.

Eskişehir caddelerinde sıradanlaşan bu görüntü, alışamadığımız bir kaosu beraberinde getiriyor.

Cadde üzerini adeta otopark gibi kullanan sürücüler hem trafik sıkışıklığına sebebiyet veriyor hem de yaya geçişini zorlaştırıyor.

İLLA CEZA OLMASI MI GEREKİYOR?

Park yapmanın ve duraklamanın yasak olduğu noktalarda ceza olmaması sürücülerin rahat haraket etmelerini kolaylaştırıyor. Sürücülerin hassas davranmamasının bir neticesi olarak trafiğin kilitlenmesi, dönüşlerin rahat yapılamaması, yayaların geçişlerinin engellenmesi gibi zorluklara neden oluyor.

BELEDİYE GEREKENİ YAPMALI

Vatandaşlar bu konuda belediyenin çözüm bulmasını talep ediyor. İsmini vermek istemeyen bir vatandaş gelişigüzel park yapılmasına tepki göstererek “Ben hiçbir zaman bu caddeye aracımı park etmedim. İnsanların hakkına girmedim. İnsanları gerçekten anlamıyorum. Caddeleri ne hale getirdiler? Bu kadar düşüncesizlik olmaz. Belediye gerekeni yapmalı. Trafik etkileniyor. İlimize yakışmıyor. Ne işi var bu araçların burada. Ot0park mı burası?” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.