Eskişehir Deva Partisi Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

Eskişehir Deva Partisi Belediye Başkan Adayları Belli Oldu
Yayınlama: 09.02.2024

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Resul Ertürk tarafından Eskişehir başkan adayları açıklandı. Kamuoyunda dikkat çeken isimlerin toplumda olum bir dönüşü olacağı tahmin edilirken açıklanan isimler listede şu şekilde yer aldı.

İl Başkanı Av. Resul Ertürk, “Deva Partisi, Türkiye’de ve özellikle Eskişehir’de yeni nesil siyasetin temsilcisidir. Biz de seçim sürecine genç bir kadroyla giriyoruz. Gençlerin sesi olacağımıza inanıyoruz.  Bu anlamda genç, dinamik, kariyerli adaylar ile seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz. Tüm inancımla, Eskişehir’de Çelik Erimez’in, Odunpazarı’nda Yunus Korkmaz’ın, Tepebaşı’nda Mustafa Karayanık’ın,  çok başarılı olacağına inanıyorum. Çıktıkları bu yolda her daim yanlarında olmakla beraber kendilerine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Ertürk yakın bir zamanda da başkan adaylarının lansman toplantısını yapacaklarını söyledi.

Eskişehir Deva Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 2024

Deva Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Çelik Erimez oldu.

Av. Çelik Erimez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Av. Çelik Erimez 1982 yılında Eskişehir’de doğdu. Yurt dışı eğitim süresi hariç hayatının tamamını Eskişehir’de geçirdi. Lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde başladı.

Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı. Av. Çelik Erimez Lisans eğitimi sırasında Almanca Öğretmenliği bölümünde Yan Dal eğitimini tamamladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde İktisat alanında tezli yüksek lisans eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi. 2006 yılında bir kamu kurumunda memur olarak profesyonel iş hayatına başladıktan sonra 2008 yılından 2014 yılına kadar T. Halkbankası A.Ş.’de uzman olarak çalıştı.

Av. Çelik Erimez 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı. Şu an Eskişehir ilinde kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir. Profesyonel iş hayatı boyunca resmi kurumlardan çok sayıda lisansa sahip oldu. Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı yanında Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Kurumsal Yönetim Lisansı,  Türev Ürünler ve İleri Düzey Lisansı gibi birçok lisansa sahiptir.

Av. Çelik Erimez Eskişehir Doğuş Spor Kulübü başkanı olması yanında Eskişehir’in en önemli markalarından olan Eskişehirspor’un da kongre üyesidir. 2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir’de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. Master Milli takımda sualtı hokeyi oyuncusudur.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)’ne kuruluş yılı olan 2020 de katılmıştır.

Odunpazarı ilçesi Yönetim Kurulu üyeliği sonrasında, Eskişehir ili Hukuk ve Adalet işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Ayrıca Av. Çelik Erimez 2023 genel seçim sürecinde Deva Partisinden milletvekili aday adayı olmuştur.

Eskişehir Deva Partisi Odunpazarı Belediye Başkan Adayı 2024

Deva Partisi Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Yunus Korkmaz oldu.

Yunus Korkmaz kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor?

1992 doğumlu genç mimar Yunus KORKMAZ 2016 yılından itibaren Eskişehir’de Mimarlık ve Proje müdürlüğü yapmaktadır. Yunus Korkmaz Ağırlıklı olarak kentsel dönüşüm ve ekolojik yapı sektöründe çalışmalar yapmaktadır. Mimarlık, Yapı, Hizmet ve Gıda sektörlerinde hizmet veren firmalarda yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde de bulunan Yunus Korkmaz genç yaşına rağmen ciddi bir tecrübeye sahiptir.

Yunus KORKMAZ’ın aynı zamanda şehir planlama ve kent dokusu dallarında da çalışmaları mevcuttur. 2019 yılında Akustik Uzmanlık sertifikasını alan KORKMAZ Eskişehir genelinde yüzden fazla binanın akustik projesinde imzası bulunmaktadır.

Yunus Korkmaz çeşitli kamu yapı inşaatlarında Proje Müdürlüğü sorumluluğunu devam ettirmektedir. 

Odunpazarı ilçesinde bir çok yapı projesinde müellif olan Yunus Korkmaz ekolojik ve depreme dirençli yapıların tasarımıyla ön plana çıkmaktadır. Daha önce Deva Partisi Eskişehir İl Başkan Yardımcılığı yapan Yunus KORKMAZ, siyasi kariyerine Deva Partisinde başlamıştır. 

Mimarlar Odası Üyesi Yunus Korkmaz, meslek odasının kent projelerine ve çözümlerine katkılar sunmaktadır.

2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının  İstanbul’da düzenlediği Genç Türkiye Zirvesinde Bölge temsilcisi olarak görev almış ve aktif üyeliği devam etmektedir.

Eskişehir’in Genç Yüzleri programının üyelerinden biridir.

Yunus Korkmaz 2024 yerel seçimlerinde partisi tarafından Deva Partisi Odunpazarı Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştir.

Eskişehir Deva Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı 2024

Deva Partisi Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkarayanık oldu.

Mustafa Özkarayanık kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor?

Mustafa Özkarayanık 1977 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivrihisar’da tamamladı.

1990 yılında Çankırı Astsubay Hazırlama Okulu ve 1995 yılında Tuzla Piyade Okulundan Piyade Astsubay olarak mezun oldu.

Sırasıyla Mustafa Özkarayanık, Kırklareli- Şırnak-Bursa-Iğdır -Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yaptı ve son olarak İskenderun’dan 2016 yılında kendi isteğiyle emekli oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde sırasıyla Takım Komutanlığı İdari İşler Astsubaylığı kantin ve sosyal hizmetler; Harekât ve Eğitim Astsubaylığı, Emir Astsubaylığı görevlerinde bulundu. 97 adet takdir belgesi, Genelkurmay Başkanı’ndan almış olduğu 2 ödül ve İdari Harekât Şerit Rozet ile mesleğini fedakarlıkla icra etti.

Mustafa Özkarayanık Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden 2011 yılında, İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2022’de mezun oldu.

Mustafa Özkarayanık İşletmecilik ve Sigorta Danışmanlığı yapmaktadır.

2022 yılı Temmuz ayında DEVA Partisi ile tanıştı, 2023 yılı Ekim ayına kadar İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2023 yılı Ekim Ayından bu yana Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Mustafa Özkarayanık Evli ve İki çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.