Eskişehir Deva Partisi’nde Yunus Korkmaz Dönemi

Eskişehir Deva Partisi’nde Yunus Korkmaz Dönemi
Yayınlama: 21.12.2023

21 Aralık 2023 tarihinde basın ile paylaşılan bilgilere göre, Eskişehir’de Deva Partisi Odunpazarı İlçe Başkan Vekilliğine Yunus Korkmaz atandı. Eskişehir’de Deva Partisi’nde Yunus Korkmaz Dönemi başladı. Eskişehir’de Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa eden Deva Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Gökmen Göksel’in yerine İlçe Başkan Vekili olarak Mimar Yunus Korkmaz atandı. Yunus Korkmaz’a görevlendirme yazısı Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı Resul Ertürk tarafından tebliğ edildi. İl Başkanı Resul Ertürk Yunus Korkmaz’a başarı dileğinde bulundu.

Yunus Korkmaz Kimdir? Ne iş yapar?

Yunus Korkmaz Mimardır. Kendisi Eskişehir’de başarılı projelere attığı imzalarla tanınan, yaptığı işlerde gösterdiği performans ile ismini duyurmayı başaran Yunus Korkmaz’ın siyasi kariyeri henüz yeni başlamış olarak görülmektedir. Evli ve 1 çocuk babası olan Yunus Korkmaz önümüzdeki dönemlerde ismini daha çok duyuracağa benziyor.

Mimar Yunus KORKMAZ 1992 Doğumlu doğumlu genç mimar Yunus KORKMAZ 2016 yılından itibaren Eskişehir de Mimarlık ve Proje müdürlüğü yapmaktadır. Ağırlıklı olara kentsel dönüşüm ve ekolojik yapı sektöründe çalışmalar yapan Yunus KORKMAZ’ın aynı zamanda şehir planlama ve kent dokusu dallarında da çalışmaları mevcuttur. 2019 yılında Akustik Uzmanlık sertifikasını alan KORKMAZ Eskişehir genelinde yüzden fazla binanın akustik projesinde imzası bulunmaktadır. Çesşitli kamu yapı inşaatlarında Proje Müdürlüğü sorumluluğunu devam ettirmektedir. Odunpazarı ilçesinde bir çok yapı projesinde müellif olan KORKMAZ ekolojik ve depreme dirençli yapıların tasarımyla ön plana çıkmaktadır.

Daha önce Deva Partisi Eskişehir İl Başkan Yardımcılığı yapan Yunus KORKMAZ 2023 yılının Aralık ayında Genel Başkan Ali BABACAN tarafından Deva Partisi Odunpazarı İlçe Başkan vekili olarak atanmıştı. Siyasi kariyerine Deva Partisinde başlayan KORKMAZ , partiyi sahiplenen ve benimseyen kararlı bir duruş sergilemektedir.

Çeşitli sivil toplum hareketlerine destek olan KORKMAZ , ağırlıklı olarak gençlik çalışmalarında yürütücülük ve sponsorluklar yapmaktadır. Mimarlar Odası Üyesi KORKMAZ meslek odasının kent projlerine ve çözümlerine katkılar sunmaktadır. 2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının İstanbul’da düzenlediği Genç Türkiye Zirvesinde Bölge temsilcisi olarak görev almış ve aktif üyeliği devam etmektedir. Eskişehir’in Genç Yüzleri programının üyelerinden biridir. 2024 yerel seçimlerinde partisi tarafından Deva Partisi Odunpazarı Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştir.

Mimarlık, Yapı ,Hizmet ve Gıda sektörlerinde hizmet veren firmalarda yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde de bulunan KORKMAZ genç yaşına rağmen ciddi bir tecrübeye sahipti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.