Eskişehir Gürleyik Şelalesi nerede? Nasıl gidilir? Yorumları?

Eskişehir Gürleyik Şelalesi nerede? Nasıl gidilir? Yorumları?
Yayınlama: 31.07.2023

Eskişehir Gürleyik Şelalesi kaç km? Eskişehir Gürleyik Şelalesi nerede? Nasıl gidilir? Yorumları? gürleyik şelalesi- ankara arası kaç km? Gürleyik Şelalesi Eskişehir arası kaç km? Eskişehir Mihalıcçık Gürleyik Şelalesi kaç km?

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesi içerisinde yer alan ve çağımızda koruma alanı içinde olan Gürleyik Şelalesi, doğayı seven kişilerin ilgi odağı haline gelmiş durumdadır. Yaklaşık olarak 4 ile 5 metre yükseklikten akmakta olan serin suları ile birlikte ziyaretçilerini yaz mevsimin getirmiş olduğu bunaltıcı sıcaklardan kurtarmaktadır.

Gürleyik Şelalesi, Eskişehir’in Mihalıcçık adı verilen ilçesinde yer almaktadır. İsmini bulunmuş olduğu mahalleden almış olan Gürleyik Şelalesi, Mihalıcçık ilçesinin bir mahallesi konumunda olan Gürleyik’te kalmaktadır. Bununla birlikte İlçe merkezine de yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede yer alır.

Gürleyik Şelalesi’ne, doğrusu özel araç dışında gidilmesi zor ve meşakkatli olabilir. En iyisi özel aracınızla gitmek. Eskişehir ile Gürleyik arası 119 kmdir. Ankara’dan gideceklerin yaklaşık 180 km’lik bir yolculuk yapmaları gerekiyor.

Gürleyik Şelalesi bölgesine otobüs yolculuğu aracılığı ile ulaşabilmek için ise Mihalıççık ilçesinin merkezinde yer alan toplu taşım araçlarının kullanılması gerekmektedir.

Toplu taşıma aracı vasıtası ile Gürleyik Köyüne ulaşıldıktan sonra yürüme mesafesinde kalan Gürleyik Şelalesine problemsiz bir biçimde ulaşım sağlanmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.