Eskişehir OSB’de kilometrelerce uzayan tır kuyruğu

Eskişehir OSB’de kilometrelerce uzayan tır kuyruğu
Yayınlama: 05.01.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Eskişehir OSB’de kilometrelerce uzayan tır kuyruğu;

Kayseri menşeli bir firmanın şeker yüklü tırları, depolama amacıyla Eskişehir’e getirildiğinde, kilometrelerce uzunluğundaki bir kuyruk oluştu. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) içindeki yol kenarlarında bekleyen ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan şoförler, yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

Tonlarca şekerin, Kayserili bir firma tarafından üretilip Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde kiralanan depoya sevk edilmek üzere bekleyen tırlar, kilometrelerce uzunluğunda bir kuyruk oluşturdu. Teslimatın yılbaşına denk gelmesi sebebiyle aksaklık yaşandığı ve bu nedenle uzun kuyruğun oluştuğu iddia edildi. Dronla yapılan havadan görüntülerde kuyruğun, ilk günlerde 7 kilometreye kadar uzandığı belirtildi. Şoförler, günlerdir süren bekleyişleri sırasında market, lavabo ve sıcak yemek gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandıklarını ifade etti. Yüklenmiş olan şekerin en az 5 bin ton olduğu tahmin edilirken, şoförler yaşadıkları bekleme sürecinde mağdur olduklarını ve oluşan yoğunluğun birkaç gün içinde sona ermesini beklediklerini dile getirdi.

Şeker yükleyen bir şoför olan Ahmet Güçlü, Eskişehir’de 2 gündür beklediğini belirterek, yaşadıkları temel ihtiyaç sıkıntılarını anlattı. Güçlü, yoğunluğun yıl sonu sebebiyle olduğunu ve bu durumun kendilerini mağdur ettiğini ifade etti. Şeker getiren tırların oluşturduğu kuyruğun uzunluğunun ilk günlerde 7 kilometreye kadar ulaştığını söyledi. Lavabo, su ve yemek gibi temel ihtiyaçları karşılamakta zorlandıklarını belirten Güçlü, aynı zamanda “yat parası” alamadıklarını ve bu durumun büyük bir sıkıntı oluşturduğunu vurguladı.

Başka bir şoför olan Ahmet Yani de 2 gündür beklediklerini ve lavabo ile market gibi temel ihtiyaçlarının karşılanamadığını dile getirdi. Şeker tırlarının kuyruğunun 7-8 kilometreye kadar uzadığını ifade eden Yani, ne zaman sona ereceğinin belli olmadığını ve işinin yarın biteceğini düşündüğünü söyledi.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.