Eskişehir Stadı kaç kişilik? Oturma planı? Eskişehir Stadı deplasman tribünü?

Eskişehir Stadı kaç kişilik? Oturma planı? Eskişehir Stadı deplasman tribünü?
Yayınlama: 07.09.2023

Eskişehir Stadı kaç kişilik? Oturma planı? Eskişehir Stadı deplasman tribünü? Eskişehir Stadı nerede? Eskişehir Stadı adres? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Öncelikle 34.930 kapasiteli Eskişehir Atatürk Stadı Merkez, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Sazova adresinde yer almaktadır. Stada şahsi araç ve toplu ulaşım araçları ile ulaşma imkanı vardır.

Deplasman tribünün kapasitesi ise 1630 civarında olduğu söylenmektedir. Maraton alt kısım 4170 ve Maraton üst kısmı 8650 olarak bilinmektedir. Oturmaya ve ayakta olanlara göre tabi bu sayılar değişkenlik gösterecektir.

Türkiye-Ermenistan müsabakası, 8 Eylül Cuma günü 21.45’te başlayacak ve TRT 1’den naklen yayınlanacak. Karşılaşma Eskişehir’de yapılacak. Bu maç ile yine gündeme gelen Eskişehir Stadyumu ile gündemde olma nedeni şöyle. Eskişehir’de resmi kayıtlarda Eskişehir Yeni Stadyumu olarak geçen ve verilen vaatlere rağmen stadın ismine ‘Atatürk’ eklenmemiş olduğu söyleniyor ve eklenmemiş olması tepkilere neden oluyor.

TOKİ tarafından Sazova bölgesinde inşa edilen stattaki ilk maç, 20 Kasım 2016 tarihinde oynandı. TFF 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Eskişehirspor Yeni Malatyaspor’u 2-0 mağlup ettiği müsabakayla hizmete giren stadyumda Doğu ve Batı tribünlerinde 27’şer adet toplam 54 loca yer alıyor.

Eskişehir yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Eskişehir Stadı kaç kişilik? Oturma planı? Eskişehir Stadı deplasman tribünü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.