Eskişehir’de 2 kişinin öldüğü olayda yeni gelişme

Eskişehir’de 2 kişinin öldüğü olayda yeni gelişme
Yayınlama: 06.12.2023

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Eskişehir’de 2 kişinin öldüğü olayda yeni gelişme;

Eğlence mekanında 2 kişinin öldürüldüğü olayın davasında erteleme kararı

Eskişehir’de bir alkollü eğlence mekanında meydana gelen olayla ilgili davada duruşma, 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgayı içeriyor. Duruşma, 1 Şubat 2024 tarihine ertelendi.

Geçtiğimiz yıl Seyitgazi ilçesindeki bir eğlence mekanında yaşanan kavgada Ümit Zeybek (46), Kenan Çetintaş (46) ve Çetin K. bıçaklanarak yaralandı. Ancak, Ümit Zeybek ve Kenan Çetintaş, tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybettiler. İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince başlatılan soruşturma sonucunda Tevfik A. ve Ergun K. yakalanarak gözaltına alındı. Tevfik A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci celsesinde, tutuklu sanık Tevfik A. hazır bulundu. Daha önce duruşmaya katılmayan ve zorla getirilen ‘Cinayete azmettirme’ suçundan yargılanan İran uyruklu Zeinab G., mahkemeye geldi.

İlk kez hakim karşısına çıkan Zeinab G., suçlamaları reddederek, Tevfik ile sadece arkadaş olduklarını ve sevgili olmadıklarını belirtti. Olay anında Tevfik’in bir saldırıya uğradığını söyledi ve suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Tutuklu sanık Tevfik A., suçlamaları reddederek olayın tasarlandığını iddia edenlere karşı savunma yaptı. 4 kişinin kendisine saldırdığını ve olayın tasarlanmış olmadığını ifade etti. Tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Tevfik A.’nın tutukluluğunun devamına ve Zeinab G.’nin zorla getirilmesi kararının kaldırılmasına karar vererek, duruşmayı 1 Şubat 2024 tarihine erteledi.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.