Eskişehir’de Aralık ayında 53 milyon TL trafik cezası yazıldı

Eskişehir’de Aralık ayında 53 milyon TL trafik cezası yazıldı
Yayınlama: 11.01.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre;

Eskişehir’de, aralık ayı içinde jandarma ve polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimlerinde 92 bin araç kontrol edildi ve bu denetimler sonucunda toplamda 53 milyon TL para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, aralık ayında kent genelinde geniş çaplı trafik denetimleri düzenledi.

Polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 62 bin 471 araç kontrol edildi. Trafik kurallarına uymayan 45 bin 631 araca toplamda 50 milyon 541 bin 305 TL para cezası kesilirken, 540 araç trafikten men edildi. Ayrıca, polis ekipleri tarafından aralık ayında 6 adet yaralanmalı ve 39 adet maddi hasarlı trafik kazasına müdahale edildiği öğrenildi.

Jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerde ise 30 bin 161 araç kontrol edildi. Trafik kurallarına uymayan bin 555 sürücüye toplamda 2 milyon 581 bin 942 TL para cezası uygulandı. Denetimlerde 253 araç trafikten men edilirken, alkollü araç kullandığı tespit edilen 28 sürücünün ehliyetine el konuldu. Ayrıca, jandarma ekipleri tarafından sorumluluk bölgelerinde 336 vatandaşa trafik kazalarına karşı alınacak tedbirler ve güvenli sürüş hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.