Eskişehir’de Azerbaycan Mutfağı Lezzetleri Nerede Yenir?

Eskişehir’de Azerbaycan Mutfağı Lezzetleri Nerede Yenir?
Yayınlama: 10.05.2024

Eskişehir’de Azerbaycan Mutfağı Lezzetleri Nerede Yenir? Azerbaycan Yemekleri Nerede Yenir?

Bakü Bizim Mekan Azerbaycan Mutfağı Eskişehir’de hizmete girdiğinden bu yana, Azerbaycan Mutfağı yemeklerinin hayranları hayli arttı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Restoran sahibi Sabit Mansurov yaptığı konuşmasında, “Her bir ülkenin kültürel tanıtımında mutfağının önemli yeri var. Eskişehir’de Azerbaycanlılar Derneği uzun yıllardır Azerbaycan adına önemli faaliyetler ve etkinlikler yapmaktadırlar. Açmış olduğumuz işletmemizle Azerbaycan mutfağını, Eskişehirlilerin ayağına getirmiş olduk. Uzun yıllar sizlere hizmet etmeyi umut ediyoruz” diyerek Eti caddesi üzerinde bulunan Bakü Bizim Mekan isimli iş yerinin açılışını yapmıştı. O günden bu yana 6 ay geçti ve bu lezzetleri tadanlar bir daha tatmak için sıraya girmeye başladı.

Azerbaycan mutfağı yemekleri Türkiye nerede yenir?

Sınırlı sayıda bu hizmeti veren mekan olsa da, Eskişehir de 1 tane Azerbaycan mutfağı yemekleri hizmeti veren işetme var, o da Bakü Bizim Mekan.

Son zamanlarda farklı ve güzel lezzet arayanların uğrak mekanı olmayı başardı Bakü Bizim Mekan.

Eskişehir Alkolsüz Canlı Müzik Mekanları? Eskişehir canlı müzik mekanları alkolsüz nerede?

Evet Eti caddesinde bulunan Bakü Bizim Mekan’da canlı müzikte mevcut. Hem de alkolsüz. Ailenizle, eşiniz dostunuz ile yemek yiyip canlı müzik ile ruhunuzu dinlendirip eğlendirebileceğiniz bir ortam sunuyor. Temiz ortamı ve güzel atmosferi ile aile ortamında güzel bir eğlence ortamı yakalayabiliyor insanlar bu mekanda.

Canlı musiqili restoranlar? Canli musiqili ailevi restoranlar?

Eskişehir’de Canlı musiqili restoranlar? Canli musiqili ailevi restoranlar büyük ilgi görmektedir. Bunlardan bir tanesi de Bakü bizim mekan. Ayrıca bu yerde Karaoke de bulunmakta. Müşterilerin keyifli anları Karaoke ile daha da artmaktadır.

Azerbaycan’ın Meşhur Yemekleri

  1. Lüle Kebabı
  2. Piti Aşı
  3. Evelik Dolması
  4. Hıngel
  5. Dovga Çorbası
  6. Yeşillikli Qutab
  7. Gürze Mantısı
  8. Şah Pilavı
  9. Narnumru
  10. Bozbaş Köftesi, gibi lezzetler bulunur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.