Eskişehir’de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Eskişehir’de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hakkında suç duyurusunda bulunuldu
Yayınlama: 28.06.2024

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar şu açıklamayı yaptı:

“Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından tanıtılan ve 27.05.2024 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ isimli eğitim programının ‘sadeleştirme’ düşüncesiyle geliştirildiği belirtiliyor. Ancak, bu sadeleştirmenin bilimsel olmaktan uzaklaşmak, laiklik kavramından tamamen arınmak, birlik ve eşitlik ilkesinden vazgeçmek anlamına geldiğini görüyoruz. Bu program, bilim, kültür, sanat ve felsefe derslerinin yerine din ağırlıklı içerikler koyarak bilimsellik yerine dogmatik niteliklere ağırlık veriyor. Bu nedenle, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hakkında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından 20.06.2024 tarihinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve 24.06.2024 tarihinde Danıştay’a yürütmenin durdurulması yönünde dava açılmıştır. Biz de Atatürkçü Düşünce Derneği Şubeleri olarak bugün saat 14.00’te Türkiye genelinde Cumhuriyet Savcılarına, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldık.

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, üyelerimizle birlikte Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere buradayız.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ni asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini karanlığa sokacak olan bu müfredat programını kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.