Eskişehir’de Okul Çevreleri Denetim Uygulaması Uygulaması Başladı

Eskişehir’de Okul Çevreleri Denetim Uygulaması Başladı, Eskişehir’de Polisler Okul çevresi denetimine tebrik yağdı.

Eskişehir’de Okul Çevreleri Denetim Uygulaması Uygulaması Başladı
Yayınlama: 12.09.2023

Malum okullar 11 Eylül 2023 Pazartesi itibariyle açıldı. Okul çevresinde öğrencileri rahatsız edebilecek ve öğrencileri yanlış yollara sevk etmek için kollarını sıvamış olan şahıslara engel olmak amacı ile yapılan Türkiye Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulamasında düğmeye basıldı. İçişleri bakanlığının duyurusu ile başlayan uygulama 5 gün devam edecek. İşte o duyuru;

Bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı personelin katılımı ile 81 ilde eş zamanlı olarak Asayiş, Çocuk, Narkotik, TEM ve KOM birimlerinden oluşturulan karma ekipleri ile bugünden itibaren beş 5 gün boyunca Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması yapılacak.

07:30-18:00 saatleri arasında, okulların giriş çıkış ve öğle arası saatlerindeki yoğunluk göz önünde bulundurulmak suretiyle denetim süresi en az 2’şer saatlik dilimlerden oluşan 3 periyot halinde planlanarak tüm ilkokul, ortaokul, lise ve öğrenci yurtlarının yakın çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslara yönelik ve bu yerlerin yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamülleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. umuma açık yerler denetlenecek. 

Ülke genelinde yıl boyu sürecek bu denetimler okulların açıldığı bu hafta ise 5 gün boyunca yoğunlaştırılacak.

5 günlük yoğun denetimde  Emniyet ve Jandarma birimlerinden oluşturulan 16.948 karma ekip ile 56.948 personel katılım sağlayacak.

Kaynak: https://www.icisleri.gov.tr/cocuk-ve-genclerin-korunmasina-yonelik-okul-cevreleri-denetim-uygulamasi-yapilacak

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.