Eskişehir’de öldürülen genç olayında yeni gelişme, Eskişehir ölümlü kavga duruşması

Eskişehir’de öldürülen genç olayında yeni gelişme, Eskişehir ölümlü kavga duruşması
Yayınlama: 05.12.2023

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Eskişehir’de öldürülen genç olayında yeni gelişme, Eskişehir ölümlü kavga duruşması;

40 yıllık arkadaşların çocuklarının birbirini öldürdüğü olayda ikinci duruşma görüldü

Eskişehir’de, küfürlü bir tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu 24 yaşındaki Suat Akarsu’nun bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak, suçlu olarak gösterilen Emir Efe A., kendisini savunarak, “Ben kendimi, babamı ve hanemi korudum” açıklamasını yaptı.

Olay, 12 Haziran günü gece saatlerinde Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’nde meydana geldi. Suat Akarsu, arkadaşı Aykut A. ile Aytaç A.’nın ailesinin evine küfürlü bir mesele nedeniyle gitmişti. Evde olmayan Aytaç A.’nın babası Erol A. ve kardeşi Emir Efe A. ile Suat Akarsu arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada her iki taraf da bıçakla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Suat Akarsu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Emir Efe A. ile babası Erol A., adliyeye sevk edildi. İfadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Davanın ikinci celsesinde, tutuklu sanıklar Erol A. ve Emir Efe A., maktul Suat Akarsu’nun babası Erol Akarsu ve taraf avukatları mahkemede hazır bulundu. Mahkemede toplam 5 tanığın ifadesi dinlendi.

Tanık Aykut A., olaya şahitlik ederek, “Olay günü Gündüzler’de maktul Suat ile alkol almıştık. Maktul Suat, Aytaç’ın babasının yanına gidip konuşalım ve olayı tatlıya bağlayalım dedi. Suat zili çaldı, ben de seslendim ama çıkan olmadı. Tam evin oradan ayrılacakken, sanıklar Erol ve oğlu Emir arkamızdan Suat’a saldırdılar. Ben araya girdim. Sanık Erol ve maktul Suat’ın ellerinde bıçak görmedim. Emir’in elinde bıçak vardı. Bıçakla Suat’a vurdu. Ben araya girerken bana da bıçakla vurdu” şeklinde ifade verdi.

Tanık ifadesinin ardından maktul Suat Akarsu’nun babası Erol Akarsu, öfkeyle sanık Erol A.’ya parmak sallayarak hakaret etti. Mahkeme salonunda izleyici olarak bulunan taraf yakınları arasında da tartışma başladı. Polisin müdahalesiyle taraflar salondan çıkarılırken, mahkeme başkanı Erol Akarsu’yu uyardı.

Mahkeme heyeti tarafından söz verilen Erol Akarsu, “Her şey meydanda, gözüküyor. 40 yıldır arkadaşız. 1 günümüz kötü geçmedi. Benim oğluma nasıl kıydı bilmiyorum. Bana telefon etse evimiz 100 metre mesafede. Onun oğlu bana böyle hatayla gelse ben farklı davranırdım. Şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Emir Efe A., yaşanan olayda kendisini, hanesini ve babasını koruduğunu belirterek, “Yaşadıklarım kolay değil. O durumda kim olsa aynı şeyi yapardı. Ben kendimi, babamı ve hanemi korudum. Hane demek namus demek, baba demek de namus demektir. Öldürme kastım yoktu. Tanık Aykut da olayları olduğu gibi anlatmadı. Ben yaralandıktan sonra, kendimi ve babamı korumak için belimdeki bıçağı çıkardım. Bıçağı öldürme ya da yaralama kastıyla savurmadım” şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Emir Efe A. ile babası Erol A.’nın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Şubat’a erteledi.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber – Eskişehir’de öldürülen genç olayında yeni gelişme, Eskişehir ölümlü kavga duruşması

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.