Eskişehir’de Polis olmak isteyenlere Müjdeli haber geldi!

Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2023-2024 dönemi için önemli bir alım yapmaya hazırlanıyor. Dün Resmi Gazete’de yayımlanan bilgilere göre, EGM polis alımı süreci başlıyor ve toplamda 10.102 kadro ihdas edildi. Lisans ve ön lisans mezunları bu fırsatı değerlendirebilecek.

Eskişehir’de Polis olmak isteyenlere Müjdeli haber geldi!
Yayınlama: 23.11.2023

EGM Polis Alımında Kontenjanlar Belli Oldu: 10.102 Kişilik Dev Kadro!”

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile onaylanan EGM polis alımı, merkez ve taşra teşkilatları için 10.102 kadro ile gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararnameye göre, merkez teşkilatına 500 polis memuru, 90 başmüfettiş, 10 merkez emniyet müdürü alımı yapılacak. Taşra teşkilatına ise 9.500 polis memuru ve moral eğitim merkezi yönetimi için kadro ihdas edildi.

Bilindiği üzere sınav açıklandığında Sınavına katılacak adayların müracaat kabul, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı olmaktadır. Bu bağlamda parkurda çalışmak en mantıklı seçenek oluyor.

Eskişehir POMEM Parkur fiyatları? Eskişehir POMEM parkur? Eskişehir PMYO parkuru?

Merak eden takipçilerimiz doğal olarak parkur bilgisi soruyor. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda bir kaç tane pomem parkuru olduğunu gördük. Bunlardan bir tanesi Eskişehir Kazandıran Akademi, bu parkurun instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. Makul fiyatlı ve olumlu yorumları olan bu parkurda sınav için tam hazırlık yapabilirsiniz.

Eskişehir POMEM Parkurunda neler var? Neler yapmalı?

Açıklanan bilgilere göre, sınava giren adaylar fiziki yeterlilik parkurunda sıçrama tahtası, lastik içerisinden geçme, ağırlık taşıma, sağlık topuna dokunma, takla atma, slalom koşu ve engel etaplarından geçecek. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 48 saniyede, kadın adayların ise 50 saniyede tamamlaması gerekecek. Öte yandan Polis Akademisi’nin resmî web sitesinde yayınlanan bilgilere göre, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul ile Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar hem sınav merkezlerini hem de sınav tarihlerini T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğrenecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.