Eskişehir’de son dönemlerde sokağa atılan evcil hayvan sayısı arttı

Eskişehir’de son dönemlerde sokağa atılan evcil hayvan sayısı arttı
Yayınlama: 18.01.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Eskişehir’de son dönemlerde sokağa atılan evcil hayvan sayısı arttı;

Eskişehir’de yaşayan hayvansever Öznur Uluçam, sokaklardaki tasmalı hayvan sayısının arttığını söyleyerek, vatandaşlardan evcil hayvanlarını dışarıya atmak yerine sahiplendirmelerini istedi.

Son günlerde Eskişehir’de sokağa terk edilen hayvan sayısının arttığı gözlemleniyor. Hayvanları Koruma Kanunu’na göre bir suç olarak değerlendirilen evcil hayvanların sokağa terk edilmesi durumu hayvanseverlerin de tepkisini topluyor.

Sokakta gördükleri tasmalı hayvanları kendi çabasıyla koruma altına alan vatandaşlar, soğuk kış şartlarında başlarına bir şey gelmemesi için pati dostlarına sosyal medya üzerinden sıcak yuvalar bulmaya çalışıyor. Evcil hayvanlarını sokağa atan vatandaşlara yönelik bir çağrıda bulunan hayvansever Öznur Uluçam ise, ev ortamında yetişen hayvanların sokak şartlarına uyum sağlayamayacağına dikkat çekerek sahiplendirme ilanları açılmasının önemine vurgu yaptı.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.