Eskişehir’e ilk kar düştü, yoğun yağış ve fırtına bekleniyor

Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde yoğun yağış ve fırtına olacağı tahmin edilirken, Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yaptı.

Eskişehir’e ilk kar düştü, yoğun yağış ve fırtına bekleniyor
Yayınlama: 19.11.2023

Soğuğa sormuşlar nerelisin diye, Sivaslıyım ama Eskişehir’de yaşıyorum demiş. Uzun zamandır beklenen soğuk Eskişehir’e göç etti.

Eskişehir’e ilk kar düştü, yoğun yağış ve fırtına bekleniyor. Eskişehir ve Kütahya illeri genelinde rüzgarların batı ve kuzeybatı yönlerden 50-70 km/saat hızında kuvvetli rüzgar ve fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Öte yandan, Eskişehir’de en düşük hava sıcaklığının 1 derece ile Mihalıççık ve Han ilçelerinde olması bekleniyor. Eskişehir’in bazı bölgelerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucunda vatandaşlar güne beyaz örtüyle başladı.

Eskişehir’de hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte gece saatlerinde karla karışık yağmur etkili oldu. Özellikle Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçeleri yakınlarında bulunan mahalleler ile Tepebaşı İlçesine bağlı Yarımca ve Bozdağ mahalleleri yakınlarında yoğun kar yağışı meydana geldi.

Kar yağışı, sabah saatlerine kadar devam ederken, kentin bazı noktalarında vatandaşlar güne beyaz örtüyle uyandı. Yılın ilk karını gören vatandaşlar o anları cep telefonuyla kaydederek mutluluklarını sosyal medya hesaplarında paylaştı. Evet Eskişehir’e ilk kar düştü, yoğun yağış ve fırtına bekleniyor dikkatli olmakta fayda var.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.