Gazeteci Bircan Yıldırım Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi kim? Neden tutuklandı?

Gazeteci Bircan Yıldırım Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi kim? Neden tutuklandı?
Yayınlama: 09.11.2023

Gazeteci Bircan Yıldırım Kimdir? Gazeteci Bircan Yıldırım Nereli? Gazeteci Bircan Yıldırım Kaç yaşında? Eşi kim? Gazeteci Bircan Yıldırım Neden tutuklandı? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Bircan Yıldırım isimli bir şahıs gözaltına alındı fakat bizim bahsettiğimiz yazar olan kişi ile aynı kişi değildir. İsim benzerliği olduğu düşünülüyor.

Bircan Yıldırım, yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Netanyahu’nun anlaştığını, 1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olacağını iddia etti. Söz konusu iddia, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı.

Bunun üzerine, Bircan Yıldırım, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Bircan Yıldırım, sosyal medya yayıncısıdır. Sosyal medya hesabında kendisini ekonomist ve gazeteci olarak tanımlayan Bircan Yıldırım’ın, Bircan TV Haber isimli bir YouTube kanalı da vardır.

Eskişehir Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Gazeteci Bircan Yıldırım Kimdir? Gazeteci Bircan Yıldırım Nereli? Gazeteci Bircan Yıldırım Kaç yaşında? Eşi kim? Gazeteci Bircan Yıldırım Neden tutuklandı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Peki yazar Bircan Yıldırım kimdir?

Yazar Bircan Yıldırım, 1973 yılında Denizli’de dünyaya geldi.

Aslen Denizlili olan yazar, liseye kadar Almanya’da okudu.

Daha sonra, İzmir Buca Lisesi’nde öğrenim gördü.

Sonrasında ise 49 yaşındaki yazar, Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.