İnstagram şifre kırma yöntemleri 2022: İnstagram şifresi nasıl kırılır? Suç mu, yasal mı?

İnstagram şifre kırma yöntemleri 2022: İnstagram şifresi nasıl kırılır? Suç mu, yasal mı?
Yayınlama: 10.05.2022

Siber suçlar kapsamında olan instagram hesap çalma işlemi, kişinin gizlilik hakkının ihlal edilmesi sebebiyle maddi ve hapis cezasına kadar gider. Eğer instagram hesabınızın başka birisi tarafından ele geçirildiğini düşünüyorsanız hemen savcılığa başvurmanız gerekmektedir. Fakat bu konuda facebook’un kendine ait katı kuralları olduğunu da hatırlatmak zorundayız. Eğer facebook tarafından hesabınızın çalındığına dair bir kanıt alamazsanız güç bir durumda kalmanız an meselesi.

Şimdiye dek en sıklıkla uygulanan ve en iyi yöntemlerden olan instagram’a şikayet etmek hızlı ve ihtimali yüksek bir şekilde nihayet vermektedir. Esasında platforma yapılan şikayet işlemi, instagram hesabı kapattırma adına kullanılan yaygın bir metottur. Fakat işin aslında farklı detaylar saklı:

İnstagram şifre kırma işlemi için uygulanması gereken adımlara birlikte bakalım;
instagram platformunda taklit hesabı şikayet edin sayfasına girin
Temsil ettiğim biri gibi davranan bir hesap oluşturdu seçeneğini tıklayın
Sonrasında hesabını çalmak istediğiniz kişinin ismine benzer bir gmail oluşturun. Ardındangmaili instagram sayfasındaki forum kısmına yapıştırın.
Daha sonra kimlik fotoğrafınızı yükleyin. Beklemeye geçin.

Bütün bu adımlar gerçekleştirdikten sonra tamamen platformun vereceği kararı beklemeye koyulursunuz. Ya instagram size ve sizin yaptığınız şikayete güvenerek instagram şifre sıfırlama bağlantısı iletecek. Ya da instagram sahte bir işlem yapıldığını fark ederek herhangi bir işlemde bulunmayacak. Her halükarda kaybeden siz olmayacaksınız.

Yaptığınız bu işlemlerden birkaç gün sonra instagram size geri dönüş yapacaktır. Fakat mail kutunuza bakarken bu mailin facebook başlığı şeklinde geldiğini de görebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmenizde fayda var. Bu aşamada instagram sizden yüzünüzün ve kimliğinizin birlikte olduğu bir fotoğraf talep eder. İstenilen bu talebi daha önce facebooktan gelen bu maile geri dönüş yaparak iletebilirsiniz.

Şayet bütün bu adımlar instagram tarafında sorunsuz bir şekilde ilerlediyse, tekrardan bir mal göndererek şifre sıfırlama bağlantısını size gönderecektir. Bu noktada siz de iletilen instagram şifre sıfırlama bağlantısına girerek hesabının kapanmasını istediğiniz kişiyi zor durumda bırakabilir ya da parola değişikliği yaparak gerçek hesap sahibi kullanıcının ilgili hesaba girmesini önleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.