Instagram ve Facebook’ta yeni dönem! Görüntülü görüşmede devrim gibi değişiklik!

Instagram ve Facebook’ta yeni dönem! Görüntülü görüşmede devrim gibi değişiklik!
Yayınlama: 10.05.2022

Instagram ve Facebook’ta yeni dönem! Görüntülü görüşmede devrim gibi değişiklik!

Meta kısa bir süre önce kullanıcıların sanal animasyonlu avatarlarını kullanarak Instagram ve Messenger’da görüntülü görüşme yapabileceklerini açıkladı. Bu yenilikçi işlevsellik, bireylerin kameraya hazır olmadıklarında bile görüntülü konuşmalara katılmalarına olanak tanıyor. Sonuç mu? Sizin ve arkadaşlarınızın fiziksel görünüşünüzü göstermeye gerek kalmadan etkileşime girip sohbet edebileceğiniz animasyonlu bir görüntülü arama deneyimi. Avatarlar aracılığıyla gerçekleştirilen gerçek zamanlı görüşme konsepti, belirli video görüşmelerinde yüzlerini sergilemeyi tercih etmeyenler için önemli bir çözüm sunuyor. Bununla birlikte, birbirini görsel olarak görmeden “görüntülü” bir görüşme yapma fikri bazılarına alışılmadık gelebilir. Bu özelliğin hem iOS hem de Android platformlarında erişilebilir olması, yaygın kullanılabilirlik ve erişilebilirlik sağlıyor.

Bu duyuruyla bağlantılı olarak Meta, avatarlarla ilgili birkaç önemli güncelleme daha paylaştı. Şirket şu anda Facebook ve WhatsApp’ta avatar oluşturmaya yönelik daha modern bir yaklaşımı test ediyor. Kullanıcılar yakında basit bir selfie ile bir avatar oluşturabilecek ve böylece hızlı ve zahmetsiz özelleştirme seçenekleri parmaklarının ucunda olacak.
Meta, animasyonlu avatar çıkartmalarının erişim alanını çeşitli platformlarda genişletti. Kullanıcılar artık bu çıkartmaları Instagram ve Facebook Hikayeleri, Reels, Facebook yorumları, Messenger ve Instagram sohbetlerinde paylaşabiliyor. Bu çıkartmalar el sallama, dans etme veya alkışlama gibi belirli eylemlerde bulunan avatarları tasvir ederek bu alanlara kişilik ve dinamizm katıyor.

Ayrıca Meta, kullanıcılara çıkartmalar aracılığıyla avatarlarını arkadaşlarının avatarlarına bağlama imkanı veriyor. Facebook Hikayeleri’nde birden fazla arkadaşınızı etiketleyerek, siz ve arkadaşlarınızın avatarları tek bir çıkartmada birlikte görünebilirsiniz. Meta, tüm platformlarında avatarların görünümünü standartlaştırmaya kararlı. Şirket konu ile alakalı şu açıklamayı yapıyor. “Avatarlarımızın görsel temsilini tüm Meta platformlarında birleştiriyoruz ve avatarınızın görünümünün VR, Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ta tutarlı kalmasını sağlıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.