Jürgen Klopp kimdir? Jürgen Klopp Nereli? Jürgen Klopp Kaç yaşında?

Jürgen Klopp kimdir? Jürgen Klopp Nereli? Jürgen Klopp Kaç yaşında?
Yayınlama: 10.05.2022

Jürgen Klopp kimdir? Jürgen Klopp Nereli? Jürgen Klopp Kaç yaşında?

Jurgen Klopp, 16 Haziran 1967 tarihinde Almanya’nın Stuttgart şehrinde doğdu. Alman teknik direktör ve eski futbolcu olarak bilinen Klopp’un boyu 1.91’dir. Jurgen Klopp, futbolculuk kariyerinde hem defans hem de forvet hattına görev yaptı. Şu anda 55 yaşında olan Jurgen Klopp, Liverpool takımının teknik direktörlüğünü yürütmektedir.

Başarılı teknik direktör Jürgen Klopp, Borussia Dortmund takımıyla kısa sürede ilgi çeken oyun tarzıyla başarılara ulaştı. Bu takımda gençlere verdiği önemi herkese gösteren Klopp, bu takımla hem lig şampiyonlukları hem de kupa şampiyonlukları elde ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Borussia Dortmund’dan ayrılmasının ardından Liverpool’un başına geçen teknik direktör Jürgen Klopp, burada da takımın uzun yıllardır ulaşamadığı başarılara ulaşmasını sağlayarak ne kadar iyi bir teknik adam olduğunu herkese gösterdi.

1989 senesinde FC Mainz 05 takımında forma giydi. Bu takımda ilk zamanlarda forvet olarak görev yaparken sonrasında defans olarak görev yapmaya başladı. 12 sene boyunca bu takımın formasını giydi ve 337 karşılaşmaya çıktı. 337 karşılaşmada 52 gol atma başarısını gösterdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.