Kabine Toplantısı sonuçları neler oldu? 26 Eylül 2023

Kabine Toplantısı sonuçları neler oldu? 26 Eylül 2023
Yayınlama: 26.09.2023

Kabine Toplantısı sonuçları neler oldu? 26 Eylül 2023 Gündemde hangi başlıklar var?

Kabine Toplantısı kararları için son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşması bekleniyor. Emekli maaş zammı ve vergisiz telefon, bilgisayar gibi uygulamaların masaya yatırılacağı kritik Kabine Toplantısı 15.15 itibarıyla başladı.

Kabinede yıl sonunda tamamlanması beklenen en düşük emekli aylıklarına yönelik düzenlemenin ele alınması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın zam düzenlemesi konusunda kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Öğrencilere vergisiz telefon-bilgisayar, ev hanımlarına emeklilik ve evlilik kredisi gibi konular da kabine toplantısında ele alınacak. Enflasyonla mücadele, tahıl koridoru, düzensiz göçmenlerle ilgili yapılan son çalışmalar da kabinede konuşulacak.

Toplantı henüz sonlanmadı. Sonlandığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

Açıklama yapıldığında buraya eklenecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı 3 saat 45 dakika sürdü.

Kabine Toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor!

Özellikle dış politika gündemi hakkında yoğun bir gündemimiz vardı.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca Ekonomideki projemizi çizdik. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere getirmenin mücadelesini veriyoruz. Dış politika kulvarında yoğun bir programımız vardı. 3 yılın sonunda 1,3 trilyon doları aşan bir ekonomik büyüklüğü ve 15 bin dolar kişi başı geliri yakalayacağız. Türkiye Yüzyılı biz ilan etmiş olsak da bu vizyon 85 mliyonun tamamını milli hedefidir. Türkiye’yi büyütmek, güçlendirmek hepimizin ortak gayesidir.

Orta Vadeli Program’ın âdeta tamamlayıcısı niteliğindeki 12’nci Kalkınma Planı’nı ve Hükûmet Programı’nı yakında milletimizin ve iş dünyamızın takdirine sunacağız. Hiçbir ayrım yapmadan milletimizin her bir ferdini OVP’ye destek olmaya davet ediyorum. Hem depremin yaralarını saracak hem de Türkiye’yi hedefleri ile buluşturacağız.

Önümüzdeki günlerde, Aile ve Gençlik Bankası’na dair kanun teklifini Meclisin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğal gaz, petrol ve madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmını buraya aktaracağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.