Kütahya’da tefecilik operasyonu, 4 gözaltı

Kütahya’da tefecilik operasyonu, 4 gözaltı
Yayınlama: 21.11.2023

Kütahya’da polisin düzenlediği operasyonda tefecilik yaptıkları belirlenen 4 şüpheli yakalandı. Eskişehir’ e komşu olan Kütahya, Türkiye’nin yedi bölgesinden birisi olan Ege Bölgesi’nde yer almaktadır.

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il genelinde tefecilik suçunun önlenmesine yönelik 2 aydır yapılan teknik ve fiziki takip neticesinde oluşturdukları fezleke ile il merkezinde bulunan 3 evde ve bir araca operasyon düzenledi. Yapılan çalışmalar sonuç verdi.

Evlerde ve araçta yapılan aramada 3 müştekiye ait olabileceği değerlendirilen şahısların bilgilerinin bulunduğu alacak verecek miktarlarını gösterir not kağıdı ele geçirildi. A.Y., Y.Y, M.Y. ve O.K. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

Soruşturma çerçevesinde iletişim dinlemelerinde müşteki olabileceği değerlendirilen 14 şahıs tespit edilirken, müştekilerin gün içinde ifadelerinin alınması planlanıyor.

Şüpheli A.Y. ifadesinin ardından serbest bırakılırken, diğer şüpheliler Y.Y, M.Y. ve O.K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılacak. Söz konusu başarılı operasyon ulusal basında Kütahya’da tefeci operasyonu: 4 gözaltı başlığı ile yankı buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.