Meral Zeren kimdir? Aslen nereli? Meral Zeren eşi kimdir?

Meral Zeren kimdir? Aslen nereli? Meral Zeren eşi kimdir?
Yayınlama: 21.09.2023

Meral Zeren kimdir? Aslen nereli? Meral Zeren eşi kimdir? Meral Zeren çocuğu var mı? Meral Zeren kaç çocuğu var? Meral Zeren eşi ve çocuğu? Meral Zeren, Selami Şahin? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Meral Zeren 6 Haziran 1956 yılında Adana’da dünyaya geldi. 64 yaşındaki Zeren, Türk sinema oyuncusu ve ses sanatçısıdır. Ortaokulda bir süre okuduktan sonra eğitimini yarım bıraktı ve 13 yaşındayken sahneye çıktı, şarkıcılığa başladı. Sahnede filmcilerin dikkatlerini çeken Meral Zeren 1971’de Kadri Yurdatap’ın, “Kadri Film” adına yapımcısı olduğu, Natuk Baytan’ın yönetip Yılmaz Köksal’ın baş rolünü oynadığı “Önce Sev Sonra Vur” filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Filmde rol alabilmek için yaşını 4 yıl büyüttü.

Meral Zeren çok sayıda filmde başrol oynadı.

Meral Zeren 1970′ lerde Selami Şahin’den Türk Sanat Müziği dersi almaya başladı ve solist olarak tekrar sahnelere döndü.

Zeki Müren ve Ajda Pekkan’la Çakıl Gazinosu’nda sahne aldı. 1979 yılında Kalbinden Atma Beni/Hercai 45’liğini çıkardı. 1980’de son büyük sinema filmi Banker Bilo’da rol aldı. 1980’li yıllarda “Kanlı Nigar” ve “Evet mi Hayır mı” müzikallerinde rol aldı. Tiyatrolarda çalışmasının ardından 1985 yılında Duvardaki Kan dizisiyle yeniden çıkış yaptı.

Gelen teklifler üzerine Meral Zeren 1986 yılında başladığı assolistliği 90’lı yıllarda gazinoların kapanmasına dek sürdürdü. Daha sonra TV filmi ve dizilerinde oynadı. Şimdilerde İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan 62 yaşındaki Bebek’te yaşayan Meral Zeren, zaman zaman sahile inip boğazın serin sularında keyif yapıyor. Meral Zeren evi ile de sık sık gündeme gelmektedir.

Eskişehir Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Meral Zeren kimdir? Aslen nereli? Meral Zeren eşi kimdir? Meral Zeren çocuğu var mı? Meral Zeren kaç çocuğu var? Meral Zeren eşi ve çocuğu? Meral Zeren, Selami Şahin? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.