Müge Değirmenci kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Biyografisi

Müge Değirmenci kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?  Biyografisi
Yayınlama: 21.07.2023

Eskişehir’in sitesinde yani eskisehiryerel.com adresinde Müge Değirmenci Kimdir? Müge Değirmenci Nerelidir? Müge Değirmenci Kaç yaşında? Müge Değirmenci Kick Boks Kariyeri? Müge Değirmenci Boy, Kilo, Eğitim, İnstagram, Twitter adresi gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için bir röportaj yaptık. Video içeriği için instagram ve youtube adresimizi takip etmeyi unutmayın.

22 Şubat 2022 günü Büyükler Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda Müge Değirmenci, ilk profesyonel turnuvasını şampiyonlukla taçlandırmayı başardı. Henüz 20 yaşında iken bu başarısını 64 kiloda mücadele ederek kazandı.

İşte merak edilen sorular ile Müge Değirmenci.!

Müge Değirmenci Kimdir? Biraz kendinden bahseder misin?

Öncelikle merhaba. Ben Müge Değirmenci. 16.06.2001 (21)  Kocaeli İzmit doğumluyum . Doğduğumdan beri izmitte yaşıyorum. Annem babam ve abim ile birlikte yaşıyoruz.  6-7 yaşlarından beri dövüş sporlarıyla uğraşıyorum ayrıca  bunun dışında farklı sporlarla da uğraştım. atletizm 3km ,bayrak , gülle , yüzme gibi sporlarla uğraştım.  küçük yaşlardan beri farklı sporlar yaptım ama benim en çok bağlandığım en çok ilgimi çeken dövüş sporları oldu ilk Tekvando sonra Wushu sonra da Kick boks branşlarıyla ilgilendim. Wushuda 1kez gençler Türkiye, 1 kez büyükler Türkiye şampiyonluğu, 1 kez uluslararası Balkan şampiyonluğu, 1kez Avrupa’da (Rusya) ülkemizi temsil ettim ve Avrupa 2.si oldum. Avrupa’da ülkeme gümüş madalyayı getirdim.  Bunun yanından Türkiye 2 ve 3.sü olduğum yıllar da oldu ama benim için  şampiyonluk önemli … Küçük yaşlardan itibaren hayatım hep spor salonlarında geçti ortaokulda beden eğitimi öğretmenimin tavsiyesiyle spor lisesine gittim ve oradan Kocaeli üniversitesi beden eğitimi öğretmenliğine geçtim şuan da 4. sınıf öğrencisiyim. Hayallerim arasında hep şampiyon olup profesyonel sporcu olmak vardı ve bunu bu sene başardım. Ama kendimi geliştirmeye devam edeceğim ben kickboksta “erkek gibi “ değil de “kadın gibi” olup  güçlü olabileceğimizi kanıtlamış bir sporcuyum ve bu başarılarım hep devam edecek.

Müge Değirmenci Aslen nereli? Nerede yaşıyor?

Aslen KOCAELİ/İZMİTLİYİM. Doğduğum, büyüdüğüm yer İzmit. Yani kısacası buranın yerlisiyiz. Ama daha öncelerine gidersek dedem Bulgar göçmeni, babaannem Yunan göçmeni. Ama ben her zaman İzmitliyim diyorum.

Müge Değirmenci Eğitim durumu nedir? Ne mezunusun, okula, okumaya devam ediyor musun?

Evet okumaya devam ediyorum. Liseyi de burada (İzmit) okudum. Hayrettin GÜRSOY spor lisesinden mezunum. Şu an üniversite okuyorum. Kocaeli Üniversitesinde Spor bilimleri fakültesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği 3. Sınıfım. Hem iş hem okul aynı anda yürütüyorum.

Müge Değirmenci Kick Boks Kariyerine nasıl başladı, kariyer planı nedir? Hedefleri neler?

Kariyerime çok küçük yaşlarda başladım. Yapı olarak hareketli pozitif ve sosyal hayatta fazlasıyla aktif bir insanım. Çok çok küçük yaşlardayken abimle beraber ikimiz de çok hareketliydik. Ve küçük yaşlarda olduğumuzdan dolayı hiç yerimizde durmuyorduk. Annem de ikimizi de Kick boksa yollayarak hem enerjimizi atıp hem de bir spor dalında kendimizi geliştirmemizi istedi. Ben de küçük yaşta olmama rağmen bu sporu çok çok sevdim, bunun yanında bu spor dalını kendimle özdeşleştirdim ve çok çok ayrı bir bağ kurdum. Yani bu spor dalında kendimi buldum diyebilirim. Zamanla özümsedim ve küçük yaşlarda kendime hedefler koymaya başladım. İlk hedeflerim arasında gittiğim okullarda şampiyon olmak vardı. Daha sonrasında okullar arası şampiyonluk. Daha sonrasında Türkiye şampiyonluğu, milli takım, altın kemer, profesyonellik derken her zaman bir üst leveli istedim, onun için çok çalıştım, çok fedakarlık yaptım. Benim için en üst seviye diye bir şey yok. Hep bir üstünü istiyorum ve bunun için her zaman çalışıyorum. Şu an hedefim Dünya şampiyonluğu. Daha sonrasında ise kendime özel tamamen kendi tarzımı yansıtacak bir spor salonu açarak benim gibi azimli istekli gençlere yol gösterip hayallerini gerçekleştirmek.

Yeni başlayacak olan gençlere Kick Boksu tavsiye eder misin?

Kesinlikle tavsiye ederim. Ama öncelikle kendileri istiyor mu? Bu spor ile özdeşleşebilirler mi? Bu spor için fedakarlık yapabilecekler mi? Bunları düşünmeleri gerekir. Eğer bunları tamamlayabiliyorlarsa kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Hatta her zaman elimden geldiğince de destek olmaya çalışırım. Çünkü böyle sporları kadınların da yapabileceğini bütün dünyaya daha da duyurmamız gerekiyor.

Müge Değirmenci Haftada kaç saat, hangi saatler antrenman yapıyor?

Yaptığım antrenmanlar sürekli değişkenlik gösteriyor. Müsabaka olmadığı zamanlarda haftada en az 2-3 gün antrenman yapmaya çalışıyorum. Genellikle akşam 18.00—21.00 saatleri arasında yapıyorum. Ama eğer müsabaka tarihleri belliyse müsabakadan 2 ay önce daha yoğun ve tekniksel antrenmanlara başlıyorum. Müsabaka tarihi yaklaştıkça tempomu ve yoğunluğumu artırarak devam ediyorum..

İlk Maçını ne zaman yaptın, kazandın mı?

İlk maçımı çok küçük yaşlarda yaptım ve tam anlamıyla hatırlamıyorum. Ama ilk milli sporcu olduğum maçı söylemek isterim. Uluslararası Balkan şampiyonasıydı. 6 maç yapmıştım ve hepsini kazanarak şampiyon olmuştum. Bu benim ve milli sporcu kariyerim için çok çok önemli bir maçtı. Şampiyonlukla süslemiştim ve o an ömür boyunca aklımdan çıkmayacak.

Unutamadığın maç hangisi, kazandın mı?

Unutamadığım iki olay var. Birincisi zaten bir önceki soruda bahsettiğim milli sporculuk kariyerimin olduğu maç. İkincisi ise ilk kemer maçımdı. Bu maçı kendi şehrim yaşadığım doğduğum büyüdüğüm yer olan KOCAELİ’DE yaptım. Hem kendi şehrimde olmak hem beni destekleyenler hem sevenlerim herkes gelmişti. Ayrıca kendi şehrimde yaptığım ilk maçımdı. Bu maçı kazandım şampiyon oldum. İlk kemerimi kazandım. Ve bu maçtan sonra profesyonel kariyerim başladı. Bir de 13-14 yaşlarımdan bahsetmek istiyorum üst üste şampiyon olduğum yıllarda antrenörümün oğlunun nişanlısı rakibimin yanına giderek Müge’nin boynu sakat oraya çalışırsan nakavt edersin dediğini adil bir maç yapıp kazandıktan sonra da rakibimin antrenörü gelip tebrik etmişti ve gelip bunu anlatmıştı bana çok üzülmüştüm ama bu yolda sevip destekleyenler kadar çelme takıp düşürmeye çalışan insanlarla dolu.  Yani bu üç olay benim spor kariyerimde kırılma noktaları diyebilirim.

Müge Değirmenci Ringde çok ciddi, gerçek hayatta nasıl?

Evet ringde çok ciddiyim. Çünkü bu spor ciddiyet, güç ve biraz da güç gösterisi isteyen bir spor. Karşımdaki rakibime hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak korku vermem gerekiyor. Bu maçlarda her zaman üstünlük getirir. Gerçek hayatta aslında çok hareketli, pozitif, neşeliyim. Tabi ciddiyetim de yerine göre değişiyor ama yakın arkadaşlarımın yanında her zaman daha neşeli ve kıpır kıpırım. Genelde de insanlar benim enerjimin yüksek olduğunu ve güler yüzlü olduğumu söylerler.

Kardeşin var mı? Senden korkuyor mu? :=)

Evet bir Abim var. Benden 3 yaş büyük. Abimin benden korkmasına gerek kalmıyor çünkü işimi, sporumu genel olarak eve yansıtmıyorum. Zaten abimle de yakın arkadaş gibiyiz. O yüzden böyle şeyler yaşamıyoruz.

Müge Değirmenci LOZEN nickini kullanıyor, özel bir anlamı var mı?

Evet tabii ki var. LOZEN benim için çok önemli ve özel bir nick. Çünkü bu isme sahip olan kişi benim kendisini örnek aldığım ve yaşam tarzı olarak benimsediğim birisi. LOZEN 1870’lerde yaşamış bir kadın savaşçı. O zamanlarda yaşamış, savaşmış ve kendi ayakları üzerinde durmuş; fazlasıyla zeki, savaş stratejisi açısından kendini geliştirmiş, güçlü, cesur bir savaşçı. Ben de yapı olarak cesur, güçlü, zeki ve profesyonel olduğum bu sporda kendi stratejimi geliştirdiğim için kendime bu nicki yakıştırdım. Hatta bu isimle  o kadar bağ kurdum ki vücudumda bu ismin dövmesini taşıyorum. Yani kısacası benim için çok çok özel bir isim.

En sevdiğiniz renk nedir?

En sevdiğim renk diye bir şey yok bende. En sevdiğim renk o an üzerinde düşündüğüm şeye en çok yakışan renk. Mesela bir kıyafet üzerinden düşünüyorsam ona en çok hangi renk yakışıyorsa en sevdiğim renk o an o oluyor. Ama en çok dikkatimi çeken ve kullandığım renkler; pembe, beyaz ve bebek mavisi.

Ne tür müzikler dinlersiniz? En sevdiğiniz şarkı hangi?

Genel olarak hep şu tür müzikleri dinlerim diyemem. O an ruh halime hangi müzik uyuyorsa, o an kulağıma hangisi hoş geliyorsa onu dinlerim. Ama genel olarak daha hareketli müzikleri daha çok seviyorum. En sevdiğim şarkı Duman’dan senden daha güzel şarkısı.

Hangi takımlısınız?

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TAKIMI GALATASARAY VE KENDİ ŞEHRİMİN TAKIMI KOCAELİSPOR.

Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?

Yaptığım çılgınlıkların haddi hesabı yok diyebilirim. Ama bana göre en büyüğü TV 8’de yayınlanan Survivor yarışmasına başvurmuştum. Kabul edildim ve bütün elemeleri mülakatları geçmiştim. Ama o zaman gitmemiştim. Bu sene de başvurdum. Yine kabul edildim, eğer mülakatları geçmeyi başarabilirsem bu sene kesinlikle Survivor’a katılmayı düşünüyorum. Hatta orda da kariyerimdeki gibi unutulmaz başarılar elde edeceğimi düşünüyorum.

Müge Değirmenci instagramda @mugedegirmencci kullanıcı adı ile bulunmaktadır. Kendisini buradan takip ederek güzel paylaşımlarından istifade edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.