Murat Kurum eşi Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum eşi nereli, ne iş yapıyor? Kimin kızı?

Murat Kurum eşi Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum eşi nereli, ne iş yapıyor? Kimin kızı?
Yayınlama: 04.12.2023

Murat Kurum eşi ne iş yapıyor? Şengül Kurum kimin kızı, Murat Kurum eşi Şengül Kurum kimdir? Murat Kurum eşi nereli, ne iş yapıyor? Kimin kızı? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum’dur. Matematik öğretmeni olduğu bilinen Şengül Kurum’un RTÜK’ten önce TRT’de çalıştığı bilgisi internette yer alıyor, biyografisi hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

Türkiye 2024 yılının mart ayında yeniden sandık başına gidecek ve bu kez yerel seçimler için oyunu kullanacak. İstanbul’u kaybeden AK Parti sıkı bir şekilde hazırlıklara başladı. İstanbul’u geri almak için İBB Başkanlığı için adı geçen isimlerden biri de Murat Kurum oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev yapan Kurum’un yerine Mehmet Özhaseki getirilmişti. AK Parti’nin İBB Başkanı adayı olarak göstereceği iddia edilen Murat Kurum’un hayatı bu gelişmeden sonra yeniden merak edildi.

Murat Kurum, 1976 yılında Ankara’da doğmuş olup, 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kurum, 2005 yılına kadar çeşitli kurumlarda görev yapmış, 2005-2006 yılları arasında Ankara TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak görev almıştır. 2006-2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı’nda İstanbul-Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2009-2012 yılları arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda uzman olarak çalışmıştır.

2009 yılından itibaren TOKİ’nin ortağı niteliğindeki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini sürdüren Murat Kurum, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Murat Kurum, 2009-2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2018-2023 yılları arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev yapmıştır.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti’den 28. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Murat Kurum eşi Şengül Kurum Murat Kurum eşi nereli, ne iş yapıyor? Kimin kızı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.