Nebi Hatioplu’ndan Gönülçelen çalışma

Nebi Hatioplu’ndan Gönülçelen çalışma
Yayınlama: 16.02.2024

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu zaman zaman halkın dikkatini ve ilgisini çeken vaatleri ile gündeme geliyor. Bu sefer durum biraz farklı, daha önce katıldığı programlarda Ben Hizmete Geliyorum, Bir Deprem Riski Var Kentsel Dönüşüm Gerekli, Trafik Sorununu Düzelteceğiz ve Eskişehirspor gibi konularda vaatleri bulunan Nebi Hatipoğlu’nun gizlilik içerisinde yürüttüğü bir çalışmayı, bir takipçimizin verdiği bilgi doğrultusunda tespit ettik ve sizler için araştırdık.

Nebi Hatipoğlu 6 kişilik bir ekip kurmuş, bu ekibin başında Nebi Hatipoğlu’nun sağ kolu olan Nuri Çaylı olduğu değerlendiriliyor, bu ekipte 2 doktor, 2 avukat ve 2 psikolog bulunmakta.

6 kişiden oluşan bu ekip öncelikle vatandaşa ulaşıyor, randevu alıyor ve ziyarete gidiyor. Önceden ulaştıkları kişiler yaşlılar, hastalar, bakıma muhtaçlar, bazı konularda mağdur olmuş insanlar, hatta mahkum yakınları.

Telefonla bilgi verilip onay alındıktan sonra ziyarete gittikleri evde anında çözülmesi gereken bir problem var ise, doktor desteği, avukat desteği veya psikolog desteği o problem o an içinde çözüme yatırılıyor, bunun dışında çözümü o an için mümkün olmayan problemler not alınıyor ve çözüme dair çalışma yapılacağı söyleniyor.

Edindiğimiz bilgiler şuan için bunlar olsa da, şunu da belirtmek isteriz ki bu görüşmelerde siyaset hiç konuşulmuyormuş, siyasete, oy vermeye, oy almaya girilmeden ailelerin problemlerini çözüm odaklı, gizlilik çerçevesinde bir hizmet çalışması başlatılmış. Gönül çelen bir çalışma olarak adlandırdığımız bu çalışmanın amacı ise bir çok mağdurun, ihtiyaç sahibinin sorunlarına çözüm olmak, dertlerine deva olmak gibi görülüyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay elde edebilirsek, siz değerli okurlarımız ile buradan paylaşacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.