Nebi Hatipoğlu açıklama, kim aday olursa olsun gece gündüz çalışırım

Nebi Hatipoğlu açıklama, kim aday olursa olsun gece gündüz çalışırım
Yayınlama: 20.11.2023

AK Parti’ye geçtikten sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eleştirilerine maruz kalan Hatipoğlu, bu eleştirilere cevap vermek amacıyla AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti’den ayrılarak AK Parti’ye geçişinin belediye başkanlığı için olmadığını, kendisine görev verilmesi durumunda kim aday olursa olsun gece gündüz çalışacağını belirtti.

Nebi Hatipoğlu, toplantıda yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz üzere yaklaşan bir yerel seçim var. Şimdi hepinizi bu seçim için motive etmenizi istiyorum. Güzel Eskişehir’imiz, beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetimin altında ne yazık ki günden güne eriyor. Kendimizi doğru anlatıp vatandaşın gönlüne girmek ve bu seçimi almak, Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak boynumuzun borcu olmalıdır. Çok çalışacağız, hiç yorulmayacağız ve Eskişehir’i bir AK Parti Belediyesi yapacağız” dedi.

Ayrıca, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hatipoğlu, İYİ Parti’den ayrılma gerekçelerinden birinin büyükşehir adayının açıklanması olduğunu söyledi. Ancak Hatipoğlu, büyükşehir belediye başkanı olma amacının olmadığını belirtti.

Aday olup olmamasının Cumhurbaşkanı’nın kararına bağlı olduğunu ifade etti ve ekledi: “Cumhurbaşkanım beni aday olarak göstermek isterse kabul ederim, ancak bir başkası olursa kendim aday olmuş gibi gece gündüz çalışacağım ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı AK Parti’ye kazandıracağım.”

Hatipoğlu, hangi partiye mensup olursa olsun herkes için hizmet yapacaklarını ve AK Parti’nin felsefesinin bu yönde olduğunu vurgulayarak, parti gözetmeksizin hizmetlerini sürdüreceklerini belirtti.

Toplantıya, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve 28. Dönem AK Parti Milletvekili Fatih Dönmez, Milletvekili Ayşen Gürcan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ali Demirel ve İl Başkanı Süleyman Reyhan da katıldı.

Toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Hatipoğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ adlı kitabını hediye etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.