Nebi Hatipoğlu AK Parti’ye geçti mi? Geçecek mi? Neden geçti?

Nebi Hatipoğlu AK Parti’ye geçti mi? Geçecek mi? Neden geçti?
Yayınlama: 07.11.2023

Şehrimizin İyi parti milletvekili olan Nebi Hatipoğlu partisinden istifa etmişti. İstifa ederken İdris Nebi Hatipoğlu, açıklamasında, “Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İYİ Parti’den istifa ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Dün TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’ye katılacağını iddia etti ve konu sosyal medyada gündem oldu. Şu an için Nebi beyden herhangi bir açıklama gelmedi.

Son olarak gazeteci İsmail Saymaz X hesabından duyurdu.

Nebi Hatipoğlu, seçim öncesi gazetecilerin “İktidar olursa AK Parti’ye geçer misiniz?” sorusuna şu yanıtı veriyor:“Tabi ki geçmem. Ne işim var. İki tip siyasetçi var: İş olarak, hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız.” Nebioğlu, yarın AK Parti’ye geçiyor. Şeklinde bir Tweet paylaştı.

Akabinde İsmail Saymaz İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun, AKP’ye katılacağı iddia ediliyordu. SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz, “Bu bilgiyi Hatipoğlu’na sordum, katılacağını doğruladı” dedi. 

Bugün saat 15:00 itibari ile AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantı öncesi AK Parti MKYK salonuna gelen Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’na parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.