Necmiye Birkoç kimdir? Emrah Yayla kimdir? Pınar Birkoç kimdir, nereli?

Necmiye Birkoç kimdir? Emrah Yayla kimdir? Pınar Birkoç kimdir, nereli?
Yayınlama: 06.02.2024

Necmiye Birkoç kimdir? Emrah Yayla kimdir? Pınar Birkoç kimdir, nereli? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır. Bu sorular bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Bizlerde sizin için araştırdık;

NECMİYE BİRKOÇ KİMDİR?

Anadolu Ajansı’nın bilgilere göre, Çağlayan Adliyesi saldırganlarının Pınar Birçok ve Emrah Yayla olduğu belirtilmiştir. Necmiye Birkoç, 2001 yılında doğmuştur. Henüz 18 yaşında olan Pınar Birçok, çeşitli suçlardan mahkum olmuş ve bir süre cezaevinde kalmıştır. 23 yaşındaki Necmiye Birkoç, “yargılama” sürecinde “gizli tanık ifadeleri” ve bir yerde “ele geçirilen” molotof kokteylleri sebebiyle “patlayıcı madde bulundurmak” suçundan 10 yıl, “örgüt üyeliği”nden ise 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Birçok, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmiştir.

Necmiye Birkoç, iddialara göre bugün Çağlayan Adliyesi’nde hakim karşısına çıkacaktı. Bu nedenle Pınar Birkoç’un orada bulunduğu konuşulanlar arasında yer almıştır.

EMRAH YAYLA KİMDİR?

İstanbul Çağlayan Adliyesi önündeki meydanda silahla ateş açılması sonucu 2 kişi öldü, 3’ü polis 6 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastaneye götürüldü. Adliyeye giriş ve çıkışlar kapatılırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ve Başsavcı vekilleri olay yerinde inceleme yapıyor.

Anadolu Ajansı’nın bilgilere göre, Çağlayan Adliyesi saldırganlarının Pınar Birçok ve Emrah Yayla olduğu belirtilmiştir. Saldırıda polisle çatışan teröristlerden Emrah Yayla’nın 27 yaşında cezaevine girdiği iddia edilmektedir. Emrah Yayla’nın bir süredir cezaevinde kaldığı ve cezaevinden çıktıktan sonra bu saldırı girişiminde bulunduğu kaydedilmiştir.

PINAR BİRKOÇ KİMDİR?

Anadolu Ajansı’nın bilgilere göre, Çağlayan Adliyesi saldırganlarının Pınar Birçok ve Emrah Yayla olduğu aktarılmıştır. Pınar Birkoç, 2001 yılında dünyaya gelmiştir. Henüz 18 yaşında çeşitli suçlardan hüküm giyen Pınar Birçok, bir süre cezaevinde kalmıştır. 23 yaşındaki Pınar Birkoç’a “yargılama” sürecinde “gizli tanık ifadeleri” ve bir yerde “ele geçirilen” molotof kokteylleri sebebiyle “patlayıcı madde bulundurmak” suçundan 10 yıl, “örgüt üyeliği”nden ise 9 yıl hapis cezası verilmiştir. Cezaevinde bir süre kalan Birçok, daha sonra tahliye edilmiştir.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Necmiye Birkoç kimdir? Emrah Yayla kimdir? Pınar Birkoç kimdir, nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.