Nereye Gidiyorsun Aida sineması konusu nedir, oyuncuları kimler, nerede çekildi?

Nereye Gidiyorsun Aida sineması konusu nedir, oyuncuları kimler, nerede çekildi?
Yayınlama: 20.10.2023

Nereye Gidiyorsun Aida sineması konusu nedir, oyuncuları kimler, nerede çekildi? 20 Ekim Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Nereye Gidiyorsun Aida? sineması konusu ve oyuncuları ile ekran karşısındaki izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Başrollerinde Jasna Djuricic, Izudin Bajrovic ve Boris Ler’in yer aldığı sinemanın direktörlüğünü ve senaryosunu Jasmila Žbanić üstleniyor. Sinema Srebrenitsa’daki soykırımı husus ediniyor.

NEREYE GİDİYORSUN AİDA SİNEMASI KONUSU NEDİR?

Bosna Hersek’in Srebrenitsa kentinde Sırp askerleri tarafından bayanlar ve çocuklar dahil binlerce Bosnalının öldürüldüğü soykırım günlerinde Birleşmiş Milletlere (BM) ilişkin bir üste geçiyor. Başşehir Saraybosna doğumlu Zbanic, sinemalarında çoklukla Bosna Savaşı’nın o günlerin şahitleri üzerindeki izlerini, bilhassa de bayanlar ve çocuklar üzerindeki tesirini güçlü bir sinematik lisanla anlatıyor.

Aida, Bosna Hersek’in Srebrenitsa kentinde yaşayan genç bir bayandır. BM için çevirmenlik yapan Aida, Sırp ordusu iktidara geldiğinde siyasi müzakerelerin bir kesimi olur. Aida, gitgide daha korkutucu olan bilgileri çeviri etmek zorunda kalır.

Nereye Gidiyorsun, Aida?” sineması, Bosna Hersek’in Srebrenitsa kasabasında ve Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da çekildi.

NEREYE GİDİYORSUN AİDA OYUNCULARI

Jasna Đuričić

Izudin Bajrović

Boris Isaković

Johan Heldenbergh

Raymond Thiry

Emir Hadžihafizbegović

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.