O ülkede iPhone’lara radyasyon güncellemesi getirildi!

O ülkede iPhone’lara radyasyon güncellemesi getirildi!
Yayınlama: 27.09.2023

Bilindiği üzere 14 Eylül 2023 tarihinde Fransa yetkilileri ABD’li teknoloji devi Apple güncelleme getirene kadar iPhone 12 model telefonun satışının Fransa’da durdurulduğunu belirtmişti. Apple’dan ülkedeki iPhone 12 satışlarını durdurmasını ve mevcut telefonları onarmasını istemişti.

Bu olaydan sonra Fransa’da bulunan İphone 12 cihazlarına güncelleme getiren Apple, güncellemeyle birlikte telefonun radyasyon seviyesini kilogram başına 5,74 watt’tan 4,0 watt’a düşürdü. Bu, Fransa’nın belirlediği sınır olan kilogram başına 4,0 watt’a tam olarak uyuyor. Güncelleme, Fransa’da yaşayan iPhone 12 kullanıcıları için otomatik olarak indirilecek. Kullanıcılar ayrıca, güncellemeyi manuel olarak da indirebilirler. Apple, güncellemenin sadece Fransa’da geçerli olacağını açıklasa da, diğer Avrupa ülkelerinde de benzer bir güncelleme yayınlayabileceği belirtiliyor.

Evet O ülkede iPhone’lara radyasyon güncellemesi getirildi! Peki ya diğer ülkeler? Madem bu radyasyon miktarı bir güncelleme ile azaltılıyor da neden diğer ülkelerde böyle bir şey yapılmadı, yapılmıyor?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.