Prof. Dr. Bekir Karasu son yolculuğuna uğurlandı!

Prof. Dr. Bekir Karasu son yolculuğuna uğurlandı!
Yayınlama: 03.07.2024

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Bekir Karasu, 27 Haziran Perşembe günü aracına binerek evinden ayrıldıktan sonra kaybolmuştu. Yakınlarının ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları sonucunda, polis ekipleri Prof. Dr. Karasu’nun cesedini Karacaşehir mevkiinde, Porsuk Çayı kenarında elleri ve ayakları bağlı halde buldu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan otopsi sonucunda, Prof. Dr. Bekir Karasu’nun boğularak hayatını kaybettiği belirlendi.

Bugün, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Prof. Dr. Bekir Karasu için bir tören düzenlendi. Törene ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, merhum Prof. Dr. Bekir Karasu’nun annesi Solmaz Karasu ve kardeşi Mustafa Karasu, üniversitenin akademik kadrosu, öğrenciler ve yakınları katıldı. Törende, Prof. Dr. Bekir Karasu’nun boşanma aşamasındaki eşinin bulunmadığı dikkat çekti.

Çamlıca Mahallesi’nde Merkez Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Prof. Dr. Bekir Karasu’nun cenazesi, kılınan namazın ardından Eskişehir Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.