Serdal Adalı kimdir ne iş yapar, şirketleri? Serdal Adalı serveti 2023

Serdal Adalı kimdir ne iş yapar, şirketleri? Serdal Adalı serveti 2023
Yayınlama: 12.11.2023

Serdal Adalı, sosyal medyada birçok futbolsever tarafından merak edilen ve araştırılan isimlerin başında yer almaya başladı. Beşiktaş kulübü başkan adaylığını açıklayan Serdal Adalı’nın hayatı merak konusu oldu.

Serdal Adalı ne iş yapar? Serdal Adalı şirketleri? Serdal Adalı serveti 2023? Serdal Adalı kimdir? Beşiktaş’ın başkan adayı Serdal Adalı kaç yaşında, ne iş yapıyor? Serdal Adalı eşi kimdir?

Serdal Adalı kimdir ne iş yapar, şirketleri? Serdal Adalı serveti 2023 Serdal Adalı, 1964 yılında Adana’da doğmuş olup, Adalı Holding’in sahibi olarak inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Ayrıca Beşiktaş kulübünde futbol şube sorumlusu ve asbaşkanlık görevlerinde bulunmuş, iki kez başkanlık yarışına katılmış ancak kazanamamıştır. Aynı zamanda Türkiye Jokey Kulübü başkanlığı da yapmıştır. İş hayatına 1984 yılında adım atan Serdal Adalı, aile desteğiyle Adalı Holding’i kurarak Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri haline getirmiştir. Şirket, 50 yılı aşkın deneyimiyle EPC İnşaat, Yaşam Destek Hizmetleri, Tesis Yönetimi, Enerji ve Turizm gibi çeşitli sektörlerde geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Serdal Adalı kimdir ne iş yapar, şirketleri? Serdal Adalı serveti 2023

Serdal Adalı ne iş yapar? Serdal Adalı eşi kimdir?

Uluslararası alanda inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren şirket, 21 Eylül 2012’de Türkiye Jokey Kulübü’nün 25. başkanı olan Serdal Adalı’nın liderliğindeki Olağanüstü Seçimli Genel Kurul ile belirlendi. Adalı, Beşiktaş kulübünde futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak da görev almıştır. 2013’te Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıklayan Adalı, seçimi kaybetmiştir. 2019’da Fikret Orman’ın istifasının ardından Beşiktaş başkanlık yarışına katılan Adalı, Ahmet Nur Çebi’nin ardından ikinci sırada yer almıştır. Şike suçlamasıyla 2011’de gözaltına alınan ve 5 ay cezaevinde tutulan Serdal Adalı, daha sonra Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası’nda yapılan değişiklik sonrasında serbest bırakıldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.