Sivrihisar’ın asırlara meydan okuyan tarihi kilisesi vandalların hedefi oldu

Sivrihisar’ın asırlara meydan okuyan tarihi kilisesi vandalların hedefi oldu
Yayınlama: 13.05.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini, olayları, ayrıca komşu illerde yaşanan olayları Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Sivrihisar’ın asırlara meydan okuyan tarihi kilisesi vandalların hedefi oldu;

Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nde bulunan Surp Yerrortutyun Ermeni Kilisesi’nin içerisindeki duvarlara kimliği bilinmeyen şahıslar tarafından kalemlerle yazıldığı ve kazınarak oluşturulduğu görülen anlamsız yazılar tepkiye neden oldu.

Sivrihisar’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Surp Yerrortutyun Ermeni Kilisesi, ilçeye gelen pek çok turistin uğrak noktalarından birisi. Yılın belli zamanlarında çeşitli illerden ve ülkelerden gelen turistler tarafından yoğun ziyaret edilen tarihi kilise asırlara meydan okurken, kimliği bilinmeyen şahıslar tarafından içerideki duvarlara yazılar yazıldığı görüldü.

Tarihi yapının üzerine farklı renklerdeki kalemlerle genellikle isim yazarak ve kazıyarak zarar veren o şahıslar hem bölge halkının hem de tarih severlerin tepkisini topladı.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.