Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı çevresindeki kedilere ne oldu?

Yayınlama: 06.10.2023

Eskişehir Yerel muhabirinin edindiği bilgiye göre Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı çevresindeki kedilerin kayıp olduğu, kedilerin ise çarşı yönetimi tarafından o çevreden uzaklaştırıldığı iddia ediliyor. Hayvanseverler ise kaybolan kedilerin peşini bırakmıyor.

Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı esnaflarından görüştüğümüz ve kedilere bakan bazı kişiler ile görgü tanıkları Eskişehir Yerel’e konuştu.

”SİTENİZ ARACILIĞI İLE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇSİNLER”

Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı esnaflarından bir isim, “Benekli adlı erkek ve kısır olan kedimiz ismine duyarlıdır. Lütfen bulan veya gören olursa siteniz aracılığıyla bizimle iletişime geçsin. Gerçekten çok üzgünüz. Taşbaşı Kuyumcular Çarşısı’nda baktığımız kedimiz benekli mesai saatleri dışında yönetim tarafından iddialara göre bilinmeze atılmıştır. Kendilerinin gerçekçi bir açıklama yapmasını bekliyoruz. İnkar etmekle olmuyor.” şeklinde konuştu.

KEDİLERİ CİĞERLE KANDIRDILAR İDDİASI!

Bir görgü tanığı ise “ Üç, dört kedi ciğerle kaldırıldı. Buradaki yöneticiler tarafından götürüldü. Tabii sonra ne yaptılar kedilere ben bilmiyorum.” iddiasında bulundu.

GEREKİRSE YASAL İŞLEM BAŞLATACAĞIZ

Eskişehir’deki hayvan severler ise esnaflar ile birlikte kedileri halen aramayı sürdürüyor. Hayvan severler ve Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanlığınca “Yönetim kimden oluşuyor, o kedileri buluncaya ya da akıbetini öğreninceye kadar aramaya devam edeceğiz, gerekirse yönetim hakkında yasal işlem başlatacağız. DKMP Eskişehir İl Müdürlüğü ve Eskişehir Emniyeti HAYDİ ekipleri tarafından bulunmayan kedilerin öldü kabul edilerek İl Tarım Müdürlüğünce suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz .” ifadelerini kullandılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.