Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2024

Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2024
Yayınlama: 23.11.2023

Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2024, Eskişehir AKP’ Belediye Başkan adayları 2024 Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Bilindiği üzere 2024 Türkiye yerel seçimleri, Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. 2024 yılında yapılacak olan söz konusu seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlenecektir.

Eskişehir Halkı merak ediyor, Eskişehir yerel takipçileri soruyor. Eskişehir’de de bu hususta adaylar çıkmaktadır. Seçime 4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Adaylar kimler?

Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2023

CHP için henüz açıklama olmamış iken İzmir’e giden Akşener, partisinin İzmir Milletvekili Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olduğunu ilan etmişti.

36 yaşındaki iş insanı Melih Aydın, 19 Eylül’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme gerçekleştirdiğini ifade etmişti.

Eskişehir Yeniden Refah Partisi belediye başkan adayları

Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, “Odunpazarı adayımız Dinç Biçer, Tepebaşı adayımız Emrah Altun, Çifteler adayımız Yasin Kazankaya, Mihalgazi adayımız Mehmet Güner, Mihallıçcık adayımız Kemal Başoğlu, Seyitgazi adayımız Mehmet Kapanoğlu, Alpu adayımız Hikmet Özkan, Mahmudiye adayımız Mustafa Emir Arslan ve İnönü adayımız Hasan Güçbilmez’dir. Diğer ilçelere yönelik istişarelerimiz devam ediyor. dedi.

Eskişehir AKP’ Belediye Başkan adayları 2024

Adaylar henüz netleşmemiş olsa da AK Parti Genel Merkezi tarafından anketlerde yer alan isimler Metin Güler, Nabi Avcı, Nadir Küpeli, Celalettin Kesikbaş, Erol Ayyıldız, Hasan Basri Yalçın, Hasan Mandal ve M. Dündar Ünlü son olarak Nebi Hatipoğlu aday olacak mı diye konuşulmaktadır. Net bir bilgi henüz yoktur.

Bunlara ek olarak Ayrıca, Mustafa Birsen, Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduğunu duyurdu. Daha önce Tepebaşı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği görevinde bulunan Mustafa Birsen, şu anda Tepebaşı Belediyesi’nde AK Parti Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda Eskişehirspor başkanlığını yürüten Erkan Koca, Çarşamba günü saat 17.00’de AK Parti’den Tepebaşı Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacak. Bir diğer aday adayı olan Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener, siyasi kariyerine 2005 yılında başlamış ve AK Parti’nin önceki yönetimlerinde görev almıştır. Pınar Turhan Gücüyener de Tepebaşı Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklamıştır.

CHP Belediye Başkan Adayları 2024 Eskişehir

Gizemini koruyan bir konu CHP Belediye Başkan Adayları 2024 Eskişehir. Herkes merak ediyor. Bu konuda farklı yorumlar var.

Eskişehir’de, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının henüz resmi olarak açıklanmamış olması büyük bir merak konusu. CHP’de uzun yıllardır görevde bulunan Yılmaz Büyükerşen’in tekrar aday olması en güçlü seçenek olarak gözüküyor. Tepebaşı’nda şu anda Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Ataç, Yılmaz Büyükerşen’in yerinde kalma ihtimali güçlü olduğu için, Ahmet Ataç’ın CHP’nin doğal adayı olarak görüldüğünü işaret ediyor. Ahmet Ataç, herhangi bir aksilik olmazsa 2024 yerel seçimlerinde CHP Tepebaşı Belediye Başkan adayı olacak gibi görünüyor.

İyi Parti Eskişehir belediye başkan adayları

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Melih Aydın olduğunu açıkladı.

Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2023

Ak Parti Eskişehir belediye başkan adayı Av. Pınar TURHANOĞLU Twitterda duyurdu.

Eskişehir Yerel Haber Yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Eskişehir Belediye Başkan Adayları 2024, Eskişehir AKP’ Belediye Başkan adayları 2024 sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.