Eskişehir Cinayeti Son Dakika Şüphelisi Tekrar Gözaltına Alındı

Eskişehir Cinayeti Son Dakika Şüphelisi Tekrar Gözaltına Alındı
Yayınlama: 29.04.2024

Eskişehir’de yaşanan son dakika haberlerini Eskişehir yerel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskişehir haber olarak iha kaynaklarından aldığımız bilgi ve haberlere göre Eskişehir Cinayet Haberleri, Eskişehir Cinayet 2023, Eskişehir Cinayet Son Dakika, Eskişehir Cinayet Şüphelisi Tekrar Gözaltına Alındı ;

Mescit cinayetinin serbest bırakılan şüphelisi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Eskişehir’de 9 yıl önce Taşıyıcılar Kooperatifi’nin mescidinde öldürülen Cem Sarıkan’ın katil zanlısı olarak yargılanan Ali Ç., önceki 25 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından ‘delil yetersizliği’ nedeniyle bozulduktan sonra serbest bırakılmıştı. Ancak şimdi, tekrar yakalanması için karar çıkartıldı.

Olay, Odunpazarı ilçesi 75. Yıl Mahallesi’nde 17 Ocak 2014’te gerçekleşti. İki çocuk babası 35 yaşındaki Cem Sarıkan, mescitte vücuduna üç el ateş edilerek öldürülmüş olarak bulundu. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, katil zanlısı olarak Ali Ç. ve azmettirici olduğu düşünülen Beytullah Ö. yakalandı.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıl süren yargılama sonucunda Ali Ç.’ye ‘Kasten Öldürme’ suçundan 25 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Ancak Yargıtay’ın kararı bozması üzerine 2019’da tahliye edildi. 2020’de başlayan yeni yargılama sonucunda Ali Ç., ‘delil yetersizliği’ gerekçesiyle beraat etti.

Bu durum, Cem Sarıkan’ın mescitte öldürülmesiyle ilgili hiçbir sanığın kalmamasına yol açtı. Bu nedenle Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi, gerçek failin veya faillerin bulunması için Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yapılan soruşturma sonucunda güvenlik kamerası görüntüleri ve deliller tekrar incelendi. İncelemelerin ardından ‘delil yetersizliği’ nedeniyle beraat eden Ali Ç.’nin yeniden katil zanlısı olduğu tespit edilerek yeni bir iddianame hazırlandı.

Yurt dışına çıkış yasağı konularak Ali Ç. için yakalama kararı çıkarıldı. Bu kez ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası talep edilmekte.

Bu haber iha kaynaklarında tespit edilmiş, bizlere servis edilmiştir. Bizlerde siz değerli okurlarımıza sunduk. Kaynak; İhlas Haber Ajansı – Eskişehir Yerel Haber

Eskişehir Cinayet Haberleri, Eskişehir Cinayet 2023, Eskişehir Cinayet Son Dakika Haberleri – Eskişehir Yerel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.