Eskişehir Masal Şatosu

Eskişehir Masal Şatosu
Yayınlama: 17.09.2023

Sazova masal şatosu ne zaman yapıldı? Eskişehir Masal Şatosu hakkında bilgi? Masal Şatosu Eskişehir yorumlar? Masal Şatosu Eskişehir içinde ne var? Masal Şatosu Eskişehir yorumlar nerede? Eskişehir Masal Şatosu kaç TL? Eskişehir Şato hikayesi? Eskişehir Masal Şatosu kaç TL? gibi sorular Eskişehir’in yerel medya adresi olan eskişehiryerel.com adresine sorulmakta, bilgiler merak ile beklenmektedir. Öyleyse bizlerde lafı fazla uzatmadan sorularınızı yanıtlayalım.

Öncelikle Eskişehir’imize gelen misafirlerimizin uğrak noktası olan Şatomuz Sazova, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Ulusal Egemenlik Blv., 26150 Tepebaşı/Eskişehir adresinde yer almaktadır. Ulaşımı özel araç ile kolay olduğu gibi toplu ulaşım araçları ile de gayet rahat ulaşabilirsiniz. 2023 yılı için fiyatına değinecek olursak seans vaktinde TAM 30 TL, Öğrenci 15 TL, Seans dışı gezi için ise TAM 15 TL öğrenci ise 12 TL olarak belirtilmiştir. Detaylı fiyat tablosunu yazımız devamında bulacaksınız.

Sazova Parkında yine Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu gibi yerlere gitmenizi tavsiye ederiz.

Sazova Parkı’na giriş ücretsizdir elbette. Araç park içinde ücretsiz yer olduğu gibi ücretli otopark da mevcuttur. Sazova parkı ücretsiz ancak içerde yer alan birimlerde giriş ücretleri farklı. Park’ta giriş ücreti bulunan bölümler şu şekilde;

Eskişehir Masal Şatosu kaç TL?

TAM 30 TL öğrenci 15 TL

Eskişehir Masal Şatosu içinde ne var?

BÖLÜMTAMÖĞRENCİ
Masal Şatosu Seans30 TL15 TL
Masal Şatosu Seans Dışı15 TL12 TL
Hayvanat Bahçesi35 TL20 TL
Eti Sualtı Dünyası (Hayvanat Bahçesi içinde)35 TL20 TL
Esminyatürk10 TL5 TL
Bilim Deney Merkezi30 TL15 TL
Korsan Gemisi10 TL7 TL
Uzay Evi30 TL15 TL
Otopark13 TL
Gezi Treni10 TL

Masal Şatosu Eskişehir içinde ne var? Masal Şatosu ne zaman yapıldı?

9 Mart 2014 tarihinde hizmet vermeye başlayan Masal Şatosu, Eskişehir Bilim Parkı içerisinde bulunmaktadır. Çimsa’nın şartlı bağışı ile Dede Korkut, Nasrettin Hoca ve Keloğlan optik ve robotik temaları Sabancı Vakfı tarafından karşılanan Masal Şatosu, en yükseği 50 metre olan 26 kuleden oluşmaktadır. Ayrıca Periyodik olarak düzenlenen üç masal seansı (Bir Varmış Bir Yokmuş, Masal Masal İçinde, Gizemli Yolculuk) ile Çocuk Kulübü ve Masal Şatosu Sahnesi’nde farklı zamanlarda düzenlenen atölye çalışmaları, gösteriler ve söyleşiler gerçekleştirilmektedir.

Masal Şatosu Eskişehir yorumlar

Bu yorumlar Google üzerinden random olarak Yapay zeka ile alınmıştır.

Çok güzeldi, çocuklarımızla eğlenerek gezdik.

Üniversite yıllarımın en güzel zamanlarını geçirdiğim yerdir.

Ah ah ne güzel günlerdi, şuan Eskişehir’de olsam arkadaşlarım ile kesin giderdim.

Sazova park icinde bulunuyor. Gorsel acidan görkemli ve heyecan uyandiriyor. 3 degisik secenek ile bilet satisi var. Tam 30 tl, ogrenci 15 tl idi. Biz Efsaneler Diyarini sectik. Masal anlatan hareketli DedeKorkut,Keloglan,Tek göz var. Cocuklar zevk aldi. Ayrica üst balkondan etrafida izleyebiliyorsunuz.tuvaletlerin bakimi kotuydu .ya da bize oyle denk geldi.ic kismi gezmek uzun sürmüyor biz yarim saatte bitirdik. Çocuklarinizin eglenebilecegi gayet uygun olarak da sizleri üzmeyecek bir aktivite olacaktir.

Oldukça geniş bir alan, bakımlı ve düzenli, masal satosunda çok sıra var diye girmedik iyi ki de girmemişiz çıkanların yorumları küçük ve çirkin olduğuyla alakaliydi, sualtı dünyası ufak bir yer, hayvanat bahçesindeki sevimli dostlarımızin çoğu uykudaydi🤗Eskisehire gidince görülmesi gereken yerlerden biri

Eskişehir Şato hikayesi

Masal Şatosu çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla masal kahramanlarının ve masal dünyasının objeleri ile donatılmış olup, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Masal Şatosu 8 kule + 18 kulecik = 26 kule

ADALET KULESİ – İstanbul (Topkapı sarayı),
BURGULU KULE – Amasya,
ÇAN KULESİ – Diyarbakır,
GALATA KULESİ – İstanbul,
KIZ KULESİ – İstanbul,
SİNDRELLA KULESİ – İstanbul(gravür),
ULU KULE – Mardin,
YİVLİ KULE – Antalya

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.