Eskişehir Piknik Alanları ve Mangal Yerleri? Eskişehir su kenarı piknik alanları

Eskişehir Piknik Alanları ve Mangal Yerleri? Eskişehir su kenarı piknik alanları
Yayınlama: 18.11.2023

Eskişehir Piknik Alanları ve Mangal Yerleri? Eskişehir su kenarı piknik alanları Eskişehir piknik alanı tavsiye? Eskişehir mangal yerleri? Eskişehir su kenarı piknik alanları? Eskişehir piknik alanı tavsiyesi? Soruları eskisehiryerel.com adresinde merak ile araştırılmaktadır.

Eskişehir bu sorular yönünden çok şanslı. Zira piknik yapmak için bir çok alanı mevcut. İşte onlardan bazılarını biz sayalım, geri kalanlarını sizler yorum olarak ekleyebilirsiniz.

İŞTE ESKİŞEHİR PİKNİK ALANLARI LİSTESİ

1- Regülatör Piknik Alanı

Regülatör Piknik Alanı, Eskişehir’de en çok tercih edilen piknik yerlerinden biri. Bu mesire alanı, Eskişehir-Kütahya karayolunun 5. kilometresinde yer alıyor. Devlet Su İşleri’nin büyük bir regülatörünün hemen yanında olması sebebiyle bu adı alan piknik alanında bolca olanak mevcut.

2- Eskişehir Kent Ormanı

Eskişehir Kent Ormanı, Eskişehir’de mesire yeri olarak sıkça tercih ediliyor.

3- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eski Göleti Mesire Alanı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eski Göleti Mesire Alanı, Odunpazarı’nda yer alıyor. Burada piknik yapmak için tüm olanaklar mevcut olduğundan Eskişehirliler ve turistler tarafından sık sık tercih ediliyor.

4- Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Parkı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Parkı, temizliği ve düzenliliği ile de biliniyor. Burada şehrin karmaşasından uzaklaşarak piknik yapabilirsiniz.

5- Şehr-i Derya Parkı

Ankara Eskişehir Yolu üzerinde yer alan Şehr-i Derya Parkı, piknik yapmak için en güzel lokasyonlardan biri. Buraya ailenizle birlikte ve arkadaşlarınızla gidebilir; mangal yapabilirsiniz.

6- Kalabak (Şelale) Orman İçi Dinlenme Yeri

Kalabak Şelalesi olarak da bilinen bu alan, Eskişehir’de gezilecek yerler listelerinde yer alır. Kalabak Köyü’nde yer alan piknik yapmak için de son derece elverişli. Birçok ağaç türüne ev sahipliği yapan zengin floryası ile Şelale Mesire Yeri, 1988 yılında tesis edilmiş bir mekan.

Eskişehir yerel haberler ve sondaki ailesi olarak sizler için Eskişehir piknik alanları? Eskişehir mangal yerleri? Eskişehir su kenarı piknik alanları? Eskişehir piknik alanı tavsiyesi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi sosyal medyada hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz.

Eskişehir Piknik Alanları ve Mangal Yerleri

Eskişehir, Türkiye’nin iç kesimlerinde yer alan bir şehirdir ve birçok doğal güzellik, park ve piknik alanı barındırır. Ancak, bu bilgilerim 2022’nin başlarına kadar olan bilgilerdir ve zamanla değişiklik gösterebilir. Şu anda güncel bilgileri kontrol etmek için yerel kaynaklara başvurmanızı öneririm. İşte genel olarak Eskişehir’de bulunan bazı piknik alanları:

  1. Kent Park: Eskişehir’in en büyük parklarından biridir. Göl manzarası, yürüyüş yolları ve yeşil alanlarıyla ünlüdür.
  2. Sazova Parkı: Eskişehir Bilim, Kültür ve Sanat Parkı olarak da bilinir. Park içinde birçok etkinlik ve atraksiyon bulunmaktadır. Göleti, hayvanat bahçesi, lunapark alanı gibi çeşitli bölümleri vardır.
  3. Atatürk Caddesi ve Şelale Parkı: Şehir merkezine yakın bir konumda olan bu park, güzel bir atmosfer sunar. Şelaleleri ve çevresindeki yeşil alanlarıyla bilinir.
  4. Kırmızıgül Piknik Alanı: Eskişehir’e yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Doğa ile iç içe bir piknik alanıdır.
  5. Çamlıca Tabiat Parkı: Eskişehir’e yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan bu tabiat parkı, ormanlık alanları ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilere huzurlu bir ortam sunar.

Yine de planlarınızı yapmadan önce yerel kaynaklardan veya belediye web sitelerinden güncel bilgileri kontrol etmeniz önemlidir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.