Eskişehir’de kışlık lastik şart mı? Eskişehir kış lastiği uygulaması?

Eskişehir’de kışlık lastik şart mı? Eskişehir kış lastiği uygulaması?
Yayınlama: 24.11.2023

Eskişehir’de kışlık lastik şart mı? Eskişehir lastik değişimi fiyatı? gibi sorular bizlere soruluyor. Bizlerde bu konuları sizin için araştırdık. Öncelikle değişimi 2023 kasım itibarıyla 400 TL, 500 TL ve 600 TL gibi rakamlara yapan yerler mevcut.

Eskişehir iklim olarak kışları soğuk geçen bir il. Bu yüzden kışlık lastik kullanmakta fayda var. Her kış gizli buzlanmadan dolayı bir çok kaza olmaktadır.

Bilindiği üzere Aralık ve Nisan ayları arasında ticari araçlarda kış lastiği kullanmak artık zorunlu bir hale geldi. Lakin özel sahsi araçlarda bu zorunluluk yok. Siz kendi can güvenliğiniz için bunu taktırmalısınız.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından kış lastiği kullanım zorunluluğu hakkında uyarı yapıldı. Tebliğ gereğince Eskişehir merkezi ve ilçelerinde 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren kış lastiği kullanma zorunluluğunun başladığı hatırlatıldı.

Esasında yaz lastiklerinin soğuk havada sertleştiğinden dolayı 7 derecenin altına düşen havalarda kış lastiği tavsiye edilir. Kış lastiğini yaz lastiğine göre üstün kılan, sürücüleri en çok zorlayan ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde kış lastiklerindeki özel karışımın lastiğin sertleşmesini engelleyerek, güçlü çekiş, güvenli frenleme ve viraj alma özellikleriyle dengeli ve konforlu sürüş sağlamasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.