İlhanlı grup kimin? Tuzlaspor başkanı Feyzi İlhanlı kimdir, nerelidir? Serveti

İlhanlı grup kimin? Tuzlaspor başkanı Feyzi İlhanlı kimdir, nerelidir? Serveti
Yayınlama: 06.11.2023

2010 yılında Süper Lig’de Diyarbakırspor’a talip olan Feyzi İlhanlı, dönemin yönetiminin fazla borç çıkarması üzerine bu amacına ulaşamadı. 2012 yılında ortağı olduğu Yeni Diyarbakırspor’un tamamını bu sezonun başında devralan İlhanlı,3.Lig’e taşıdığı Yeşil-Kırmızılı takımı şimdi kısa sürede üst liglere taşımanın hesaplarını yapıyor.

İlhanlı grup kimin? Tuzlaspor başkanı Feyzi İlhanlı kimdir, nerelidir? Fevzi İlhanlı kimdir vikipedi, Serveti?

İlhanlı ailesinin üç kulübü var. İkisi Türkiye’deki Tuzlaspor ve Diyarbekirspor. Diğeri de Bulgaristan’daki FC Etar. TFF kayıtlarına göre Tuzla Spor AŞ’nin başkanı Mehmet Berzan İlhanlı, Diyarbekir Spor AŞ’nin başkanıysa Ferhat İlhanlı. Feyzi İlhanlı ise iki kulübün onursal başkanı. Yani aslında gerçek sahibi. 

Feyzi İlhanlı’nın imzasıyla yapılan açıklamada grubun bünyesine dahil edilen kulüplerle beraber Altınordu modelinin bölgede hayata geçirilmek istendiği dile getirildi.

Açıklamada, “Yaptığımız görüşmeler sonucunda doğup büyüdüğümüz memleketimizin spordaki yarım asırlık temsilcisi ve bir zamanlar 3. Lig’de mücadele etmiş olan Silvanspor’umuzun yönetimini devralmış bulunmaktayız.

Grubumuzun bünyesine aldığımız Bismil 21 Spor ve Silvanspor’un yönetimleri Bismil ve Silvan’daki değerli yöneticilerden oluşturulacak, her iki takımımız da maçlarını Bismil ve Silvan’da oynayacaktır. Amacımız birçok ilden büyük olan bu iki güzide ilçemizi sporda hak ettiği yere getirmektir. Şirketleştirme sistemi ve Altınordu modeliyle alt yapıya, tesisleşmeye önem vererek bölgemizi sporda hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Bölgeye hizmet etmek isteyen tüm spor adamlarına kapımız ve imkanlarımız sonuna kadar açıktır. Yönetimini devraldığımız tüm takımlarımızın uzun ve kısa vadeli hedefleri olacaktır. Tüm takımlarımızı üst liglere taşımak istiyoruz” denildi.

Mehmet Berzan İlhanlı kimdir?

Mehmet Berzan İlhanlı, Türk futbol dünyasının tanınmış bir figürüdür. Tuzla Spor AŞ’nin başkanlık görevini üstlenmiştir. Ancak, hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla ayrıntı bulunmamaktadır.

Tuzla Spor AŞ’nin başkanı olarak, İlhanlı’nın spor ve özellikle futbolun ilerlemesine yaptığı katkılar dikkate değerdir. İş dünyası ve spor topluluğu üzerindeki etkisi, önemli bir konu olarak kabul edilebilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.