Aydın Ercan’ın öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sayısı 3’e yükseldi

Aydın Ercan’ın öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sayısı 3’e yükseldi
Yayınlama: 22.12.2023

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde bahçesine gelen Aydın Ercan’ı tüfekle öldüren Esma Sezen, “Olaydan 1 gün önce Aydın Ercan benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben de ‘tamam’ dedim. Komşular görmesin diye okulun oradaki evime gelmesini söyledim” ifadelerini kullandı.

2 Aralık gecesi Mihalıççık ilçesi Yalımkaya Mahallesi’nde 43 yaşındaki Esma Sezen evinin bahçesine giren ablasının eski eşi 43 yaşındaki Aydın Ercan’ı tüfekle ateş edip öldürmüştü. İhbar sonucu adrese gelen jandarma ekiplerinin incelemesinde Ercan’ın yanında tüfek ile el feneri bulundu. ‘Kasten öldürme’ suçlamasıyla Esma Sezen gözaltına alındı. Esma Sezen, ilk ifadesinde evinin bahçe kapısında gördüğünü karartının yabani hayvan olduğunu düşünüp av tüfeğiyle ateş ettiğini söyledi.
Soruşturmasını sürdüren Jandarma ekipleri, katil zanlısı Esma Sezen’i cinayete azmettirdiği iddiasıyla arkadaşı Ali Gürdoğan’ı ve cinayete yardım ettiği iddia edilen Murat Çotuk’u gözaltına aldı. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli de tutuklanarak cezaevine konuldu. Aydın Ercan cinayeti soruşturmasında tutuklu sayısı da 3’e yükseldi.

“Evimde görüşmeyi kabul etmiştim”
Aydın Ercan ile daha önce Orman İşletme Müdürlüğü’nde birlikte çalıştıklarını ifadesinde belirten katil zanlısı Esma Sezen, 2016 yılında eşinin vefat etmesinden sonra Aydın Ercan’ın kendisiyle ilişki kurmak için mesajlar attığını öne sürdü. Ercan ile yaklaşık 1 yıldır mesajlaştıklarını anlatan Sezen, “Olaydan 1 gün önce Aydın Ercan benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben de ‘tamam’ dedim. Komşular görmesin diye okulun oradaki evime gelmesini söyledim. O akşam evde kimse yoktu. Dışarısı soğuk olduğu için evimde görüşmeyi kabul etmiştim. Söylediği vakitte gelmeyince ‘geliyor musun’ diye mesaj attım. Gece yarısında uyuya kalmıştım, köpeğimin havlama seslerini duyup dışarı çıktım. Önce yabani hayvan geldiğini düşünüp torpil yakıp attım. Köpek havlamaya devam ederken o arada silah sesi duydum. Ben de eşimin ölmeden önce bana hediye ettiği av tüfeğini aldım. Evin giriş kapısının karşısında bir karartı görünce o yöne ateş ettim. O an ne gördüğümü bilmeden ateş ettim. Ateş ettikten sonra eve geldim. Tüfeği bıraktım. Jandarmaya haber ettim ve evde gelmesini bekledim. Jandarma bana söyleyene kadar neye ateş ettiğimi bilmiyordum. Aydın Ercan’ın vurulduğunu o zaman öğrendim. Aydın Ercan yanına niye tüfek aldı bilmiyorum. Aydın Ercan mesaj ve arama yoluyla taciz ediyordu. Benden vazgeçsin diye ‘evleniyorum’ diye mesaj atmıştım. Olay gecesi de tüm bu mesajlaşmalarımızı konuşmak için evimde görüşmeyi kabul ettim. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

“Esma ile benim gönül ilişkim vardır”
Soruşturma kapsamında cinayete yardım etmekle suçlanan Murat Çotuk, “Olay gecesi köydeki evimden hiç çıkmadım. Olay gecesi Esma beni arayarak bir şey vurduğunu söyledi. Ölen Aydın Ercan’ı uzaktan akrabam olması sebebiyle tanırım. Herhangi bir husumetimiz yoktu. 2016 yılında vefat eden eşi Esma’ya ‘ben ölünce Aydın kapıya gelirse gerekeni yap’ dediğini biliyorum” ifadelerini kullandı.
Cinayet soruşturmasında azmettirici olduğunu iddia edilen Ali Gündoğan, Esma Sezen ile gönül ilişkisi olduğunu belirterek, “Esma ile benim gönül ilişkim vardır. Olay günü akşam saatlerinde Esma beni saat aradı. Kendisine ‘beni arama çocuklarım var daha sonra görüşelim’ dedim. Sonra gece yarısı tekrar aradı; ‘Ben bir tüfek attım karanlıkta ancak ne olduğunu bilmiyorum yabani hayvan diyerek’ dedi. Ben inanmadım. Sonra içime bir kuşku düştü. Muhtarı arayıp gidip bakmasını söyledim. Olayın ertesi günü muhtardan Aydın Ercan’ın öldüğünü öğrendim. Esma’nın Aydın ile ilişkisi olup olmadığını bilmiyorum. Aydın’ın kendisini rahatsız ettiğini bana söylemedi”
Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.