Eskişehir’de Değişim Rüzgârları: Ak Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun Adaylığı Tartışma Yaratıyor

Eskişehir’de Değişim Rüzgârları: Ak Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun Adaylığı Tartışma Yaratıyor
Yayınlama: 12.01.2024

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti tarafından aday gösterilen Milletvekili Nebi Hatipoğlu, vatandaşların farklı görüşlerine yol açtı.

Yerel seçimler öncesinde, Hatipoğlu’nun adaylığına dair vatandaşların düşünceleri oldukça çeşitli.

Birçok vatandaş, Hatipoğlu’nu tanımadıkları için herhangi bir değerlendirme yapamayacaklarını belirtirken, bazıları ise geçmiş dönemde AK Parti’nin tutarsız politikalarına yönelik eleştirilerde bulundu.

Adını vermek istemeyen bir vatandaş, “Abimizi tanımıyoruz, tanımadığımız hiçbir şey için yorum yapamıyoruz” ifadelerini kullanarak, belirsizlikle ilgili endişelerini dile getirdi. Diğer bir vatandaş ise Hatipoğlu’nu sert bir dille eleştirerek, “Hatipoğlu kaydırak gibi oradan oraya bizi de bir tarafa kaydırır. AK Parti bugüne kadar ne dediğini tuttu. Onu yapacak emeklileri süründürüyor. Belediye etrafında açız, Hatipoğlu para için Eskişehir’de satabilir zaten İyi Parti’yi sattı, sıra şimdi Eskişehir’i satmaya geldi” şeklinde konuştu.

Ancak, Samsunlu olduğunu belirten, Eskişehir’de yaşayan bir vatandaş, Hatipoğlu’nun aday olmasını olumlu bir şekilde değerlendirerek, “Hatipoğlu’nun aday olmasına sevindim ve Eskişehir’de bir değişimin olması şart” dedi. Afyonlu bir diğer vatandaş ise Hatipoğlu’nu tanımadığını ve AK Parti’ye bugüne kadar oy vermediğini belirterek, “Ben AK Parti’ye de bugüne kadar oy vermedim, vermek istemiyorum” diye konuştu.

Bu çeşitli görüşler, Eskişehir’de seçim atmosferinin karmaşıklığını gösteriyor. Nebi Hatipoğlu’nun adaylığı, vatandaşlar arasında farklı beklentilere ve eleştirilere neden olurken, yerel seçimlere dair merak ve heyecan da artıyor.

View this post on Instagram

A post shared by @eskisehiryerel

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.