İsraf edilen ekmekler su kenarına atıldı

İsraf edilen ekmekler su kenarına atıldı
Yayınlama: 12.12.2023

Eskişehir’de sorumsuz vatandaşlar tarafından Porsuk Çayı kenarına atılan çok miktardaki ekmek parçaları görenlere ‘pes’ dedirtti.
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Porsuk Bulvarı Suboyu Sokak’tan geçen Porsuk Çayı’nın kenarında parçalara ayrılmış çok sayıda ekmek görüldü. Neden ve kim tarafından atıldığı bilinmeyen ekmekler kötü bir görüntüye sebep olurken, israfın boyutunu gözler önüne serdi.
Çevre sakinleri, ekmeklerin yaklaşık 1 haftadır orada olduğunu ve çayın diğer bölümlerine de atıldığını söyledi. Konuyla ilgili konuşan bir vatandaş ise, ekmeklerin hayvanlar için atıldığını sandıklarını, ancak ekmeklerin azalmak yerine çoğaldığını söyledi. Ekmek parçalarının kim tarafından atıldığı bilinmezken, bu olayın bir kereden fazla yapıldığı belirildi.
Mahalle sakinleri, ekmeklerin gelişigüzel bir şekilde su kenarına atmanın günah olduğunu ve israfın önlenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca ortaya çıkan manzaranın çevre kirliliğine sebep olduğunu belirten çevre sakinleri, bu duyarsızlığa tepki gösterdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.